Trump’ın tehdidi boş: ABD gidiyor, PKK bitiyor!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün bir basın açıklaması yaparak, ABD Başkanı Trump’ın tehdidine cevap verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD Başkanı Trump’ın “Türkiye Kürtleri vurursa ekonomik olarak mahvederiz” tehdidine resmi parti sitesinde de yayınladığı yazılı açıklamayla yanıt verdi.

Trump’ın tehdidinin boş olduğunu, Trump’ın kurusıkı attığını vurgulayarak başladığı açıklamasını “çünkü ABD, Türkiye’mize yönelttiği tehdidi savaşı sürdürerek hayata geçirebilecek durumda değildir” diyerek sürdüren Perinçek, “ABD, yenildiği için Suriye’den çekiliyor. Trump’ın bu açıklaması, ABD’nin iç kamuoyuna yöneliktir. Yenilen ABD, kurusıkı atarak ABD kamuoyunda geri çekilişini perdeliyor” değerlendirmesinde bulundu.

KIVILCIM Tv Youtube kanalına abone olmayı unutmayın

Perinçek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Dahası, ABD’nin çekilişinin çok önemli ekonomik nedenleri var. Trump’ın da seçim kampanyalarından bu yana belirttiği gibi, ABD silahlı müdahaleleri nedeniyle Batı Asya’ya yerdi trilyon doları gömdü. ABD’nin Türkiye’ye karşı koymak uğruna yedi trilyon dolar daha gömecek bir ekonomisi bulunmuyor. ABD ekonomisi artık savaşı taşıyamıyor. Bu nedenle eğer bir ekonomik tehdit varsa, o da ABD’nin karşı karşıya bulunduğu tehdittir.”

ABD TÜRKİYE EKONOMİSİNİ MAHVEDEMEZ; ABD KENDİ EKONOMİSİNİ MAHVEDER

ABD Başkanı Trump’ın ekonomimizi mahvetme tehdidinde bulunduğunu belirten Perinçek, “oysa bu sözler, bir tehdit değil, fakat Türkiye ekonomisi için bir kurtuluş fırsatı ve müjdesidir” dedi.

“Türkiye ekonomisi, ABD’nin dayattığı Borçlanma Ekonomisi nedeniyle çıkmaza girmiş bulunuyor. Ekonomimizi mahveden zaten ABD’nin dayattığı programdır” diyen Perinçek, “Türkiye için buradan Sıcak Para bularak çıkmak diye bir çözüm bulunmuyor. Borcun borçla çevrilmesi dönemi bitmiştir. ABD, Türkiye ekonomisini batıramaz da, kurtaramaz da” ifadelerini kullandı.

Perinçek şöyle devam etti:

ABD’NİN SICAK PARA MUSLUKLARINI KAPATMASI BİR TEHDİT DEĞİL, ÜRETİM EKONOMİSİNİ KURMA FIRSATIDIR

“ABD’nin sıcak para musluklarını tamamen kapatması, Türkiye için bir tehdit değil, fakat Üretim Ekonomisini kurma fırsatı olur. ABD’den gelecek ekonomik baskılara Türkiye, Vatan Partisi’nin Üretim Devrimi Programıyla yanıt verecektir.

“Ekonomik baskılar, ABD’nin dayattığı programın tam iflasını getirecektir. Türkiye için çözüm vardır. ABD’nin baskıları, Türkiye’nin Üretim Devrimiyle büyük karara yönelmesine yol açacaktır. Kaybeden, yine ABD emperyalizmi olacaktır.”

ABD SURİYE’NİN KUZEYİNDE PKK DEVLETÇİĞİ KURAMAZ

ABD’nin, “bölgemizde Bölücü Terör Örgütü PKK’nın destekçisi olduğunu, Trump’ın ağzından bir kez daha itiraf etmiş olduğu”nu belirten Perinçek, “ancak şunu kesinlikle belirtelim: ABD, PKK’yı hendeklere gömülmekten kurtaramamıştır ve kurtaramayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK Terör Örgütünü sınır ötesinde de bitirecektir. Türkiye ve Suriye başta olmak üzere bölge ülkeleri, ABD emperyalizminin ve İsrail’in ‘Kürt özerk bölgesi’ adı altında İkinci İsrail kurmasına izin vermeyecektir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat’ın Doğusunda ve Menbiç’te PKK ve DEAŞ teröristlerini temizleyecek güce sahiptir. Türkiye’nin kararlılığına ABD’nin karşı koyma yeteneği yoktur” değerlendirmesinde bulundu.

BATI ASYA ÜLKELERİNİN KUZEY IRAK’TA UYGULADIKLARI MODEL GEÇERLİ

Vatan Partisi’nin, ABD’nin bu son çırpınışlarına karşı Batı Asya ülkelerinin ortak mücadelesi için çalışmalarını yoğunlaştırdığının altını çizen Perinçek, “hatırlanacağı üzere, ABD ve İsrail’in 2017 yılı güzünde, ‘Kürdistan’ amaçlı referandum girişimi, Türkiye, Irak, İran, Suriye ve Rusya’nın ortak hareketi sonucu bozguna uğramıştır. Irak askeri Kerkük’e girince, ABD’nin peşmergeleri ve PKK piyonları silahlarını atıp kaçmışlardır. Bugün durum, ABD için çok daha elverişsizdir. ABD gidiyor ve PKK bitiyor. PKK, bugün teslim olmayı tartışıyor” dedi.

TÜRKİYE DERHAL ŞAM’DA BÜYÜKELÇİLİK AÇMALI

Türkiye Hükümeti’nin, Kuzey Irak’ta başarı kazanmış olan bu modeli, hem Suriye’nin kuzeyinde, hem de Doğu Akdeniz’de uygulaması gerektiğini, bunun için Suriye hükümeti ve Suriye Devletinin Ordusuyla derhal işbirliğine geçilmesi gerektiğini vurgulayan Perinçek, “Suriye ile işbirliği, Türkiye’nin ittifak birikimini harekete geçirmek açısından anahtar değerindedir. Rusya, İran, Irak gibi komşularımız ve Çin gibi cephe gerisindeki güçlü dostlarımız, Türkiye’ye güven duymak için Suriye devletine el uzatmasına bakıyorlar” diyerek şu gerçekleri sıraladı:

“Türkiye, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun da belirttiği gibi, tehdide pabuç bırakmaz.

“Türkiye, Trump’ın tehdidine derhal Şam’da Büyükelçilik açarak yanıt vermelidir.

“Suriye ile askerî işbirliği, ABD planlarını bozacak en önemli adımdır.”

ABD TEHDİDİNE KARŞI TÜRKİYE’NİN BÜTÜN GÜÇLERİNİ BİRLİĞE ÇAĞIRIYORUZ

Perinçek, Türkiye’nin, ABD tehdidini boşa çıkaracak kuvvete sahip olduğunu belirterek sözlerine, “Türk milletinin birikimine, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Polisimizin kahramanlığına, emekçilerimizin ve sanayicimizin üretim yeteneğine sonuna kadar güveniyoruz” dedi ve

Türkiye’nin bütün güçlerine, siyasal partilerine ve bütün üretici örgütlerine ABD tehdidine karşı birlik çağrısında bulundu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.