Lozan, milli şerefimizdir

Hemen hemen herkesin Basın Bayramını öne çıkararak Basın Bayramı fırtınasında vatanımızın tapusu olan Lozan’ın imzalanmasının yıldönümünü unuttuğu şartlarda Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gölhisar Şube Başkanı Fatmana Akıncı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, o eşsiz ve müstesna lider Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan en büyük zaferi hatırlattı. Başkan Akıncı, “Lozan Antlaşması, onurumuzdur“ dedi.

Akıncı şunları söyledi:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde; emperyalizme ve işbirlikçilerine tarihte ilk kez diz çöktüren milletimiz, 24 Temmuz 1923’te imzalanan Lozan Antlaşması’yla büyük bir siyasi zafer kazanmıştır.

Bu nedenle; Lozan Antlaşması; milli onurumuzdur. Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli ve tapusudur. Cumhuriyetimizle, dayandığı ilkelerle ve Atatürk Devrimi ile sorunu olanların bir diğer hedefi de Lozan Antlaşması’dır. Kurtuluş̧ Savaşımızı ret edenler ve “keşke Yunan kazansaydı” diyebilecek kadar milli haysiyetten yoksun olanlar; Atatürk Devrimi’ne, çağdaş̧ kazanımlara saldırmakla yetinmeyip Lozan Antlaşması’na da dil uzatmaktadırlar. Lozan zaferine dudak büken “aydınlar (!)” ,Sevr esaretini alkışlayan işbirlikçiler ve siyasi uzantıları Lozan’ı tartışmaya açmaktadırlar.

Milletimizin dirilişinin kanıtı olarak görülen Lozan Antlaşması’nı tartışmaya açmak ya da küçümsemek ihanettir, işbirlikçi ve mandacı olmaktır. Tarihi gerçekleri çarpıtarak Lozan’ın değerlendirilemeyeceği acıktır.

Lozan Heyeti
Lozan kahramanları

Gelinen noktada ya Sevr ya da Lozan seçenekleriyle karşı karşıyayız. Sevr; bölünmek, parçalanmak ve esaret olduğuna göre Lozan; bağımsızlık, insanca yaşamak ve milli onurumuza sahip çıkmak demektir. Bu tespit, bir hayal ya da bir senaryo değildir. Emperyalist güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin oyunları sürmektedir. Talepleri devam etmektedir. Milletimiz, 96. yıldönümünde her zamankinden daha fazla Lozan’a ve Lozan’ın mimarları büyük Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye bağlıdır.

Geçmişi, Milli Kongrelere ve Milli Mücadele’ye dayanan Atatürkçü̈ Düşünce Derneği; Lozan Antlaşması’nın 96. yıldönümünde; büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü̈ ve yakın dava arkadaşı, devlet adamı, diplomat İsmet İnönü’yü saygı, minnet ve bağlılıkla anmaktadır.

Yollarından asla ayrılmadan antiemperyalist mücadelemizi sürdüreceğimize büyük milletimizin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.