Tugay, Koronavirüs kaynıyor

Karantinadaki asker sayısı 670’e çıktı

Devlet Hastanesi Koronavirüs Servisi iki kata çıkarıldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Arslan’ın ve Bilim Kurulu üyelerinin korkuları gerçek oldu. Ülke yeniden Koronavirüs kaynamaya başladı. Burdur’da da salgın vakasında patlama yaşanıyor. Hastanedeki hasta sayısının 80’i bulduğu belirtiliyor.

10 Mart’ta ilk vakayla karşılaşmamızdan itibaren dünyada başarı hikâyesi olarak gösterilen bir performans ile Koronavirüsü 3 ayda yere seren ülkemizde, yeni Normalin (Kontrollü Toplumsal Hayatın) 3 mecburiyetine (maske, mesafe, hijyene) uyulmaması nedeniyle bütün kazanımlarımızın güme gitme tehlikesiyle karşı karşıya kaldık. Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin ikinci salgın dalgası ve pik durumuyla karşı karşıya kalabileceğimiz tehlikesine ve uyarısına aldırış etmeyen insanlarımız arasında pozitif vaka sayısı gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor.

Bir vatandaşın CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’a sosyal medyada şikâyetiyle ortaya çıkan Koronavirüsün merkez üssü haline gelen 58’inci Er Eğitim Tugayı’nda 33 Mehmetçiğin Koronavirüs testinin pozitif çıkması ve filyasyon çalışmaları sonucu bunlarla temaslı olanlarla birlikte 221 kişinin MAKÜ Asımın Nesli Yurdunda karantinaya alınması Burdur’da korkuya neden oldu.

Gelinen noktada karantinadaki asker sayısının 670’e çıkması Asımın Nesli Yurduna Fereli Sinan Efendi Yurdu’nun da eklenmesine neden oldu.

Öte yandan ilimizde Koronavirüsün bir başka yayılma alanı batı yakasına kaydı. Gölhisar, Çavdır, Tefenni köy ve beldelerinde karantinaya alınan hane ve sokaklar artmaya devam ediyor.

HAYAT EVE SIĞAR’DA BURDUR KORONAVİRÜS HARİTASINDAKİ KÜÇÜCÜK KIRMIZI LEKE, KOSKOCAMAN BİR TERLİKSİ HAYVAN GİBİ KIPKIRMIZI BİR LEKE OLDU

Daha önce kırmızı küçük bir nokta olan Sağlık Bakanlığı’nın internet ortamında yayınladığı Hayat Eve Sığar programında ilimizin göbeğine terliksi hayvan gibi koskocaman kıpkırmızı bir leke kondurulmuş durumda.

BURDUR DEVLAT HASTANESİ’NDEKİ HASTA SAYISI 80’İ BULDU

Haberlerin ürküntü verici bir başka yanı, Burdur Devlet Hastanesi Korona Servisindeki gelişmeler…

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Burdur Devlet Hastanesi’ndeki Korona Servisi için iki kat ayrılmış durumda. Tedavi altındaki hasta sayısı, 50’si tanısı konmuş, 30’u gözlem altında tutulan 80 hastaya çıktığı belirtiliyor. Bu konuda uzman olan kişileri, Ağustos ayında Burdur Devlet Hastanesi’nin hasta sayısındaki artışa yetmeyebileceği tahmininde bulunuyor.

Vatandaşlar ise bu işin hala ayırdında olmadığı davranışlar sergiliyor. Maske, mesafe ve temizlikten oluşan 3 mecburiyeti dikkate almadan yaşamayı sürdürüyor. Yetkili çevreler ise durumu sadece seyretmekle yetiniyor. Arada bir yoldan geçerken “maskelerinizi takın”  anonsu yapıyor. Adı üstünde “Kontrollü Toplumsal Hayat…” Kontrol halkası kopuk duruyor. Batı yakasında kontrolsüz yapılan düğün sonucu köy karantinaya alınıyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir