Türk milleti kararını verdi: ABD’ye karşı Rusya ve Çin’le aynı cephedeyiz!

MetroPOLL araştırma şirketinin yaptığı “Türkiye’nin Nabzı Ocak 2022” araştırmasının şu sonucu yeterince ele alınmadı:

MHP seçmenlerinin %50,7’si

Ak Parti seçmenlerinin %49,4’ü

İyi Parti seçmenlerinin %41,1’i

CHP seçmenlerinin %34,4’ü

HDP seçmenlerinin %26,5’i dış politikada önceliğin Rusya ve Çin’e verilmesini istiyor.

Tarihi bir süreç içerisinde olduğumuzun bir kanıtı daha…

Bu, Vatan Partisi’nin 50 yıllık mücadelesinin başarısıdır!

Türk milleti, tehdidi tespit ediyor: ABD ve AB’ye güvenmiyor.

Türk milleti, vatanını savunduğu ve üretim devrimi istediği için yönünü Asya’ya dönüyor: Rusya ve Çin’le aynı cephede olduğumuzu tespit ediyor.

Geçen yıl Ocak ayında yapılan aynı araştırmada ‘ABD ve AB öncelik olsun’ diyenler, yüzde 40,9’du. Bu yıl yüzde 37,5’e geriledi. ‘Rusya ve Çin öncelik olsun’ diyenler ise yüzde 27,6’dan 39,4’e fırladı. Bilinç sıçraması!

Ak Parti ve MHP, vatan savunmasını esas aldığı için tabanları da buna uygun olarak ‘Rusya ve Çin’le ilişkilere öncelik verilmesini’ istiyor.

CHP, İyi Parti ve HDP yönetimleri ABD’nin siyasi denetiminde olmasına rağmen seçmenlerinin neredeyse yarısı ‘Rusya ve Çin’e öncelik verilmesini’ talep ediyor. En Amerikancı partilerin bile tabanında ‘Rusya ve Çin’ diyen önemli bir oran var.

Kemal Kılıçdaoğlu, Meral Akşener ve HDP yöneticilerinin her fırsatta Rusya ve Çin düşmanlığı pompalamalarına karşın tabanlarında ‘Rusya ve Çin’e öncelik verilsin’ diyenlerin oranı oldukça yüksek. Amerikancılık, Amerikancı yönetimlerin tabanında bile tutmuyor.

Türkiye’nin geleceğine zihin yoran tüm siyasiler, akademisyenler, gazeteciler, kurum temsilcileri bu sonuçların üzerinde durmalı. Çıkış burada!

ABD ve AB seçeneğinde eğer AB olmasaydı oranın daha da düşeceği anlaşılıyor. Avrupa Birliği’ne üyelik umudu Hükümet çevrelerinden de yayıldığı için ABD de onunla birlikte yüksek çıkıyor.

Araştırma çok önemli bir gerçeği daha göz önüne getirdi:

Siyasi partiler emperyalizmin neresinde?

İlericilik emperyalizme karşı tutuma göre belirlenir. Bugün ABD ve AB dünya gericiliğinin merkezidir.

Ulusal devletlerin ekonomisini yıkım programı, etnik boğazlaşma planları ve yobaz terör, dünyaya Batı’dan ihraç edilmektedir. Ülkemiz de yıllardır ABD ve AB’nin desteklediği PKK ve FETÖ’yle mücadele etmektedir. Metropoll’ün araştırma sonuçlarına göre HDP seçmeninin %57’si önceliğin ABD ve AB’ye verilmesini istiyor. Görüldüğü gibi ABD’den silah ve para alan terör örgütü PKK’nın partisi, tabanını zehirlemiş. Yönetimi ABD siyasetlerine teslim olan CHP ve İyi Parti seçmenlerinin de %45’i önceliğin ABD ve AB’ye verilmesini istiyor. Bu oran Ak Parti’de %27 MHP’de %38.

Bu durumda emperyalist merkezlere teslimiyeti savunan Millet İttifakı gerici, Cumhur İttifakı ilerici konumda. HDP’yle ittifakları ve yobaz Uygur kışkırtıcı gruplarını himayeleri zaten bu durumun somut göstergesi. Ekonomide de Türk lirasının dolara karşı mücadelesine katılmadılar.

Sonuçlar Aydınlıkçıların ısrarlı çalışmasının sonucu.

Vatan Partisi’nin konuyla ilgili yürüttüğü faaliyetlerden bazılarını hatırlatalım:

Yıl 1996. Zihinler Brüksel’e taşınmışken Vatan Partisi Avrasya seçeneğini bir sempozyumla Türkiye’nin gündemine soktu. 8 ülkenin iktidar partisinin, 50 ülkeden temsilcinin katıldığı etkinlikte Türkiye’nin ittifak birikimi göz önüne geldi.

Yıl 2000. Vatan Partisi Asya güçlerini İstanbul’da topladı. 2. Avrasya Sempozyumu’nda ABD’nin atak planladığı, TSK’yı ve milli güçleri hedef alacağı, FETÖ’yle devlete hakim olmayı planladığı vurgulandı. Avrasya güçleriyle karşı atak çağrısı yapıldı. Ne yazık ki 20 yıl kaybettik.

Yıl 2004. Doğu Perinçek’in ısrarlı vurguları sayesinde Avrasya seçeneği devlet kurumlarında da tartışılmaya başlandı. Bu sefer düzenleyici Gazi Üniversitesi. Konuşmacılar 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, E. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Tuncer Kılıç ve onlarca milli aydın. Ortak vurgu: Asya yükselişte!

Yıl 2010. Ankara Üniversitesi. Ergenekon tertibi günleri. Vatan Partisi kendisini ve Türk ordusunu hedef alan operasyonlara rağmen çözümü Türkiye’nin önüne koymaya devam ediyor. Sempozyumun sonucu: Batı boğuyor, Asya’da nefes alırız!

Yıl 2019. Mayıs ayında, Vatan Partisi 300’ün üstünde iş insanını Çin Büyükelçisi’yle buluşturdu. Karşılıklı yatırım olanakları masaya yatırıldı.

Yıl 2019. Kasım ayında Rusya Yatırım Konseyi Türkiye’de ağırlandı. 250 iş insanıyla birlikte çalışma kararı alındı.

Yıl 2021. Vatan Partisi öncülüğünde NİNTO toplandı. (New International Order Sysposium, Yeni Uluslararası Düzen Sempozyumu) 6 ülkeden 25 ülke bir araya getirildi.

Geçen ay yapılan iki önemli ziyareti de hatırlatalım:

23 Aralık’ta Rusya Ankara Büyükelçisi Yerhov, 25 Aralık’ta da Çin Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin Vatan Partisi Genel Merkezi’ne gelerek Perinçek’i ziyaret etti. Şu anda bu satırlar yazılıyorken İran Büyükelçisi Vatan Partisi’ni ziyaret ediyor.

Ve daha onlarca etkinlik, konferans, görüşme…

Sonuç: Vatan Partisi, yıllardır ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK devleti kurmak için Mehmetçiğe kurşun sıktığını, Mavi Vatan’da namlularını bize doğru çevirdiğini, FETÖ’süyle üzerimize geldiğini çözümleri de göstererek anlatıyor. Bir yandan da Atlantik merkezli ekonomik sistemin yarattığı zorlukları aşmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan son yaptığı konuşmalarda ‘1947’de bağlandığımız sistem’ diyerek bu noktayı vurguladı.

Rusya da aynı tehditlerle karşı karşıya.

Çin de ABD destekli yıkıcılıkla uğraşıyor.

Nesnel olarak aynı cephedeyiz. Silah arkadaşıyız!

Silahlı tehdide silahla, ekonomik tehdide üretimle yanıt verilir.

Türk – Rus silahlı ittifakı sahada tüm dengeleri bozar!

Ekonomideki dolar baskısını da yükselen Çin’le birlikte göğüsleyebiliriz.

Türk milleti işte bu gerçekle buluştu!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.