Türk SİHA’ları “askeri tarihin akışı”nı değiştiriyor

Rusya Uluslararası İlişkiler Konseyi uzmanı Anton Mardasov: “Türk SİHA’ları, askeri tarihin akışını değiştirdi”

Eski ABD istihbarat subayı Scott Ritter: “Türkiye drone savaş sanatını mükemmelleştiriyor”

Rusya Uluslararası İlişkiler Konseyi uzmanı Anton Mardasov, Türkiye’nin saldırı ve savunma operasyonlarında İHA’yı temel unsur olarak kullanan öncü ülke olduğunu söyledi. Mardasov ayrıca, Türk SİHA’larının kalite ve fiyat anlamında en uygun seçenek olduğunu dile getirdi. Ayrıca Eski ABD istihbarat subayı Scott Ritter, Russia Today’a yazdığı makalede, Türkiye’nin savunma sanayide yaptığı atağı ve başarıları değerlendirdi. Ritter, “Türkiye drone savaş sanatını mükemmelleştiriyor” dedi.

SİHA’lar teröristlerin korkulu rüyası oldu.

Mehmetçik, Türk SİHA’larıyla vuruyor.

Türk milleti birleşiyor.

Dünyada gelişen savaş teknolojisinde ürettiği yerli SİHA’larla öncü rol üstlenen, askeri savunma yatırımlarında insansız hava araçlarını en başta tutmayı hedefleyen Türkiye’nin ürettiği ve özellikle terör örgütlerine karşı verilen mücadelede hâkim rol oynayan SİHA’lar, dünya kamuoyunca yakından takip ediliyor.

MARDASOV: “TÜRK SİHA’LARI ASKERİ TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRDİ”

Türkiye’nin birçok ülkeye ihraç etmeye başladığı SİHA’lar hakkında değerlendirmelerde bulunan Rusya Uluslararası İlişkiler Konseyi uzmanı Anton Mardasov, “Türk insansız hava araçlarının popülaritesi, kalite ve fiyatın dengeli olmasından kaynaklanıyor. Türkiye’nin 2020’de Suriye’de, saldırı ve savunma operasyonlarında ateş desteği, gözetleme ve keşif için temel bir operasyonel unsur olarak insansız hava araçlarını gerçekten kullanan ilk ülke olduğunu söylemek abartı olmaz. Türkiye’nin insansız hava araçlarını bölgesel olarak bu kadar iyi kullanmasının askeri tarihin akışını değiştirdi. Bu askeri tarihte ilk kez oldu. Bir İHA’ya bu ölçekte ve bu kadar verimli bir operasyon için doğrudan hava desteği aracı rolü verildi. Bunu yapmak, askeri tarihin akışını potansiyel olarak değiştirdi” ifadelerini kullandı.

SCOTT RİTTER: “TÜRKİYE, DRON SAVAŞ SANATINI MÜKEMMELLEŞT,İRİYOR”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi ve iç güvenlik operasyonlarında hedefleri ‘nokta atışı’yla etkisiz hale getiren İHA ve SİHA’lar, teröristlerin korkulu rüyası oldu. Son olarak Azerbaycan’ın kullandığı Türk yapımı İHA ve SİHA’lar Ermenistan’a büyük kayıp verdirdi.  Eski ABD istihbarat subayı Scott Ritter, Russia Today’a yazdığı makalede, Türkiye’nin savunma sanayide yaptığı atağı ve başarıları değerlendirdi. Ritter, “Türkiye drone savaş sanatını mükemmelleştiriyor” dedi.

ULUSAL KANAL

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.