Türker’den Perinçek’e 24 Nisan teşekkürü

24 Nisan’larda Cumhurbaşkanı değil, Perinçek demeç vermeli!

CNN Türk’te Semiha Şahin’in sunduğu “CNN Türk Masası” programına katılan eski Devlet Bakanı, DSP eski Genel Başkanı Masum Türker, halkın çıkarları doğrultusunda politikacıların kutuplaşmaması gerektiğini anlatırken örnek olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in sözde Ermeni Soykırımı davasında Avrupa İnsan Hakları mahkemesi (AİHM’de) aldığı zaferi hatırlattı. Türker, “24 Nisan geldiğinde Cumhurbaşkanı demeç vermemeli, Doğu Perinçek vermeli” dedi.

“24 NİSAN’DA CUMHURBAŞAKNI DEĞİL, PERİNÇEK DEMEÇ VERMELİ”

Perinçek’e herkesin teşekkür etmesi gerektiğini ifade eden Türker, dava sırasında destek verdiği için kendisinin de eleştirildiğini, o dönem devletin destek vermediğini belirterek, “24 Nisan geldiğinde Cumhurbaşkanı demeç vermemeli, Doğu Perinçek vermeli” dedi.

ŞİMDİ SAHİP ÇIKAN DEVLET DAVA SIRASINDA DESTEK VERMEDİ

Siyasetin kutuplaşmaması gerektiğinin altını çizen Türker, “Türkiye’de herkesin Ermeni davasından ötürü Doğu Perinçek’e teşekkür etmesi lazım. Bugün Ermeni davasının tarihi olan 24 Nisan geldiğinde Cumhurbaşkanı demeç vermemeli, Doğu Perinçek vermeli. Ben davasına gittim ve eleştirildim. ‘Sen DSP Genel Başkanısın ne işin var’ dediler. Ama o dava öyle bir davadır ki çocuklarımıza, torunlarımıza gelecek şeyi… O tarihte devlet bir gram destek vermedi. Ne iletişimde ne de başka bir şeyde. Ama şimdi devlet sahip çıkıyor, harika diyor vs. Önemli olan her zaman sahip çıkmaktır, eleştirmemektir” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.