Yangına böyle benzin döktüler

Kamuoyunda infial yaratan 5 yalan 5 gerçek

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, ABD’nin Türkiye’ye yönelik, PKK-HDP enstrümanlarıyla başlattığı yeni savaşın bir amacının da iç cephede birliği bozmak olduğuna dikkat çekti. Bursalı, “CHP, HDP ve İyi Parti’nin yöneticileri yangınları söndürmek için değil, harlamak için görev yapıyorlar” dedi

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, ülkemizde 200’ü aşkın noktada çıkarılan yangınlara ilişkin basın açıklaması yaptı. Partisinin Genel Merkezinde yaptığı açıklamada, yangınların Türkiye’nin ekonomisine, turizmine, tarımına karşı ABD merkezli olarak çıkarıldığını belirtti. Bursalı, “Bu yangınlar, Biden yangınlarıdır! Türkiye’yi yakmak istiyorlar. Türkiye ekonomisine yönelik çeşitli finansal merkezlerden beklediğimiz saldırılar, orman yangınlarıyla gelmiştir” diye konuştu.

Aydınlık haberine göre, Üreticilerin Milli Hükümeti’nin kurulması gerektiğine işaret eden Bursalı, Vatan Partisi programının Türkiye’yi zorluklardan çıkaracağını söyledi.

‘PKK VE FETÖ KUMANDASI’

ABD’nin Türkiye’ye yönelik yeni tipte bir savaş başlattığını söyleyen Bursalı, PKK, HDP ve FETÖ’yü işaret ederek, “Eline çakmağı alanlar, ormanlarımızı yakanlar, PKK ve FETÖ kumandasındaki unsurlardır. Kesin deliller mevcuttur. Vatan Partisi ilk günden beri bu yangınları çıkaran merkezin ABD olduğunu, kundakçıların da PKK-HDP olduğunu milletimize ilan etmiştir. Milletimiz de bunun bilincindedir” dedi.

‘HÜCUM BORUSU’

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için 24 Nisan’da yaptığı açıklamada Türkiye’yi soykırımcı ilan ettiğini hatırlatan Bursalı, “Biden’ın öttürdüğü hücum borusu, orman yangınlarıyla devam etmektedir. Bu yangınlar, soykırım yalanları, amiral bildirileri, ekonomik yaptırımlar, Doğu Akdeniz’deki kışkırtmalar, iç cephede Türkiye’yi kaosa sürükleme gibi çabalarının devamıdır. Türkiye, hükümetimiz, milletimiz karşı karşıya olduğu tehditlerin kaynağını tespit etmeli ve buna göre seferber olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Bursalı, Vatan Partisi il ve gençlik örgütlerinin yangınların ilk gününden bu yana görev başında, halkla beraber olduğunu hatırlattı. Yangınların söndürülmesi için Türk milletinin seferber olduğuna değinen Bursalı, “Bu manzara Türk Milletinin büyük erdemlerini ve sarsılmaz birlikteliğini bir kez daha dosta düşmana göstermektedir” değerlendirmesinde bulundu.

“Milletimizin gözyaşlarında dahi kararlılık var” diyen Bursalı, kararlılık mesajını, “Ağlayarak savaşılmaz ve ağlamak için savaşılmaz. Yenileceğiz diye haykıran tek bir Mehmetçik göremezsiniz. Yanacağız diye alevlerin arasına atlayan tek bir itfaiyeci bulamazsınız. Atatürk bu millete ölmeyi emrederken dahi iyimserdi ve kararlıydı. İstiklal Savaşı da bu tavırla kazanıldı” ifadeleriyle verdi.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ PLANLI KAMUCULUK

Ak Parti hükümetinin yangınla mücadele anlamında tüm imkânlarını kullandığını ancak Türkiye’ye yönelik tehditlerin boyutlarını görmekte yetersiz kaldığını söyleyen Bursalı, eleştirilerini, “İlgili kamu kurumlarımızın işlevsizleşmesi, stratejik alanlarda ve yangın söndürme özelinde kendi imkânlarımız yerine özel tedarikçilere mahkûm kalmamız, büyük tehditler karşısında zaman kaybetmemiz, bu sürecin önümüze getirdiği büyük derslerdir. Ayrıca milletimizle duygu birliğini zedeleyen, karşı tarafa fırsat veren çay dağıtma görüntüleri de yanlıştır. Sadaka ekonomisinin kalıntıları ve getirdiği alışkanlıklar iflas etmektedir. Özelcilik bütün dünyada çökmektedir. Planlı bir kamuculuk, Türkiye’nin ve dünyanın geleceğidir. Bütün bu eleştirilerimizi de Türkiye’ye karşı sorumluluklarımız cephesinden yapacağız. Savaş devam ederken, savaşı baltalamak için yapmayacağız” şeklinde dile getirdi.

‘MİLLİ HÜKÜMETLE SAVAŞTAN ÇIKILIR’

“Bu süreç doğru bir program, bütünsel bir strateji ve onu uygulayacak kararlı, güçlü bir hükümet gerektirmektedir” diyen Bursalı, yangınlara köklü çözümlerle ve Üretim Devrimiyle yanıt verilmesi gerektiğini vurguladı.

“Büyük yangınları dindirebilmek için Vatan Partisi başta olmak üzere Türkiye’nin bütün milli güçleriyle kurulacak bir Üreticilerin Milli Hükümeti, yarına ertelenemeyecek acil görevdir” değerlendirmesinde bulunan Bursalı, “Türkiye ancak böyle bir hükümetle içinde bulunduğu savaştan başarıyla çıkar ve aydınlıklara ulaşır. Bu hükümeti kurmaya yetkili olan Sayın Cumhurbaşkanı, tarihsel bir sorumluluk içindedir. Vatan Partisi Üreticilerin Milli Hükümeti için hazırdır. Türkiye’yi yönetecek, Türkiye’yi bu yangınlardan ve zorluklardan çıkaracak program, strateji, kadrolar Vatan Partisi’nde mevcuttur. Türkiyemizin geleceği aydınlıktır” ifadelerine yer verdi.

KİBRİTİ ÇAKANLARIN FOTOĞRAFI!

Önceki gün HDP Genel Başkanı ve beraberindeki heyetin Milas ve Bodrum Belediyelerini ziyaret ettiğini hatırlatan Bursalı, “İşte bütün bu bozguncu iklimi doğuran asıl neden ziyarette verdikleri fotoğrafta bir kez daha milletimizin önüne serilmiştir. CHP’li Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ormanlarımızı yakan PKK’nın partisi HDP ile yangının orta yerinde kol kola fotoğraf vermiştir. CHP-HDP-İyi Parti İttifakı bir kez daha sahnededir. Yakanlar bu fotoğraftadır. Kibritler, çakmaklar bu fotoğraftadır. Benzin bu fotoğraftadır. Türkiye’yi yakmak isteyen Biden ittifakının ve bozguncuların birleştiği fotoğraftır” diye konuştu.

‘YAYIN DEĞİL YAYGARA YAPIYORLAR’

Medyada yangınlara ilişkin çıkan haberlere de değinen Bursalı, “Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi dışında tüm medyanın yayın değil yaygara yaptığı gözüküyor. Yaygaraların içinde hakikatler gizleniyor. Ulusal Kanal ve Aydınlık savaş cephesindedir. Türkiye’nin büyük yangınlarını görmektedir. Atlantik iklimini yarıp milletimize hakikati götürecek başka bir adres bulunmamaktadır. ABD’ye karşı savaş cephesinde olan hükümetin de böyle bir milli yayıncılığı örgütleyemediğini görüyoruz” dedi.

5 YALAN 5 GERÇEK

Yangınların bir diğer amacının da iç cephede birliği bozmak olduğunu hatırlatan Bursalı konuşmasını,

“Savaş devam ederken, bozguncular yangınların üzerine benzinle gitmektedirler. Başta CHP, HDP ve İyi Parti’nin yöneticileri kundakçıların cephesinden, yangınları söndürmek için değil, harlamak için görev yapıyorlar” şeklinde sürdürdü.

ASKER YOK, TOMA YOK YALANI!

Bursalı, basın toplantısında kamuoyunda infial yaratan bazı olayların gerçek olmadığına ilişkin belgeleri paylaştı:
1- ‘HELP TURKEY’ OPERASYONU
Emperyalizm, sosyal medya ordularıyla başlattığı “helpturkey” etiketini servis etti ve bu çağrı gündeme oturdu. Tamamen Türkiye’yi aciz göstermek için kurgulanan bu etiketin yüzde 71’inin, yani 2 milyon adedinin sahte hesaplardan atıldığı tespit edilmiştir. Yine aynı etiketi taşıyan tivitlerin yüzde 25’inin de ABD’den atılması, operasyonun merkezini göstermektedir. Henüz yedi noktada yangın varken, 60 merkezde yangın olduğu yalanıyla yayılan paylaşımlar, tek merkezden yönetilmiştir. İyi niyetlerle bu etikete destek veren yurttaşlarımızı ayırıyoruz ve uyarıyoruz. Ancak bir kasıtla bu kampanyaya sarılan bozguncuların bilinçleri ve ruhları, tamamen bu milletten kopmuştur.
2- ‘ASKER YOK, TOMA YOK’ YALANI
İlk günden beri Biden tayfası ve medyası yangın alanlarında ‘asker yok, jandarma yok, TOMA yok!’ diye propaganda yaptılar. Oysa Mehmetçiğimiz ve polisimiz ilk andan itibaren mücadelenin içindeydi. Yine TSK’ya ait İHA’ların, helikopterlerin, çıkarma gemilerinin, çok sayıda itfaiye ve benzeri araçların yangın bölgelerinde görev başında olduğu bilinmektedir. Millî Savunma Bakanlığımız mücadele hattındaki askerlerimizin bilgilerini kamuoyuna sunarak bu çok yönlü fitneyi bertaraf etmiştir. Hatay İl Başkanımız Yunus Özgür Yıldırım, yangını söndürdükten sonra birliklerine marşlar söyleyerek dönen kahraman askerlerimizin görüntülerini paylaşmıştır.
3- ‘HAVA DESTEĞİ YOK’ YALANI
Özellikle CHP’li Belediye Başkanlarının ve temsilcilerinin bir ağızdan yaptıkları ‘uçak ve helikopter yok!’ propagandasının da gerçek dışı olduğu görülmektedir. Özellikle Muğla’da hem uçaklar, hem helikopterler çok yoğun bir şekilde yangınlara müdahale etmiştir. Öyle ki, Bir belediye başkanı uçak yok diye ağlarken, üstünden uçak geçiyor. Canlı yayınlarda yalanları sönmüştür.
4- ‘ORMANLAR İMARA AÇILACAK’ YALANI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yangınlarla mücadele sürerken, yanan alanların imara açılacağını söyleyerek, yeni bir yalan ve kışkırtma peşindedir. İnsanlar kovalarla su taşırken, hiçbir gerçeğe dayanmayan bu açıklama bozgunculuk değil de nedir? Bu çıkışların devamında hükümetin bu amaçla bilerek orman yaktığını belirtecek kadar çukura batmışlardır. Ormanları yakan müttefikleri HDP-PKK’yı kollamak için başvurmayacakları yöntem yoktur. Oysa yanan alanlara dair bütün gerçekler anayasa ve kanunlarda sabittir.
5- ‘TERMİK SANTRAL’ YALANI
Özellikle CHP Muğla Milletvekillerin başını çektiği korku yayma, yalan ve karamsarlık propagandası, “yangınlar termik santrale ulaşırsa büyük bir patlama yaşanır ve infial olur” açıklamalarıyla, başta bölge halkı olmak üzere bütün milletimiz arasında paniğe yol açtılar.
Özellikle bu açıklamaları yapan milletvekilleri, anlattıklarının gerçek olmadığını en iyi bilen kişilerdendir. Günler öncesinde patlayıcı tüm maddeler santralden tahliye edilerek, tüm tedbirler alınmıştır.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir