Türkiye ve İslam düşmanı bu hayâsızca akını durduracağız!

Fransa’nın Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan saldırılarına ve Avrupa’da bilinçli olarak yükseltilen Türkiye ve İslam düşmanlığına karşı, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, Fransa Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaptı.

Eylül ayında Türkiye-Libya ilişkileri üzerinden Türkiye’ye yönelik saldırgan açıklamalar yapan, 2 Ekim’deki konuşmasında vahabizm, radikal İslam ve selefilik atfıyla “İslam, bütün dünyada kriz yaşayan bir din” şeklinde ifadeler kullanan, Hz. Muhammed’e hakaret eden karikatürlerin Fransa’da devlet binalarına yansıtılmasıyla İslam düşmanlığına yeni bir boyut kazandıran ve 100 yıl öncesi Şahin Beylerin köteğini unutmuşa benzer Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkemizdeki evinin önünde e3saslı bir cevap verildi.

Sosyal medya hesabında yayınlanan habere göre, Vatan Partisi Öncü Gençlik üyeleri Fransa’nın saldırgan tutumuna karşı Fransa Büyükelçiliği önüne giderek bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada İbn-i Sina, İbn-i Haldun, Harezmi, Biruni, Farabi, Kaşgarlı Mahmud gibi İslam âlimlerinin ve Şahin Bey, Sütçü İmam gibi milli mücadele öncülerinin fotoğrafları taşındı. Açıklama sırasında “Kahrolsun Fransız emperyalizmi”, “İslam düşmanı ırkçı Macron” sloganları atan gençler, Türkçe ve Fransızca dövizler de taşıdı.

HEDEF TÜRKİYE’DİR

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Türkiye ve İslam düşmanı açıklamaları ile bir Fransız dergisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan küstahça kapağına karşı Ankara’da basın açıklaması düzenleyen Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, “burada hedef Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte, Türkiye’dir. Emperyalist Batı’ya karşı direnen mazlum milletlerdir. İslam uygarlığına, Hz. Muhammed’e saldıranlar, insanlığa ve büyük medeniyet birikimine saldırmaktadır” dedi.

Fransa’nın emperyalist karakterine dikkat çeken Bursalı, ABD ve Fransa’nın tehditlerine karşı Türkiye ve bölge ülkelerinin birleştiğini vurgulayarak, “kurdukları hegemonya bitmiştir. Yeni bir dünya kuruluyor. İnsanlığın kalbi de bu yeni dünyada çarpıyor. İslam uygarlığının büyük medeniyet birikimi de dünden bugüne bu toprakların en büyük harçlarındandır” ifadelerini kullandı.

BU SALDIRGANLIKLARI FRANSIZ HALKI DA SIRTINDAN ATACAK

Vatansever gençliğin, İslam ve Türk düşmanı bu hayâsızca akını durduracağını vurgulayan Özgür Bursalı, “bu saldırganlıklarıyla Fransa’yı uçuruma sürükleyenleri Fransız halkı da sırtından atacaktır. Macron yönetiminin emperyalist ve küstah ihtiraslarına, aşağılık faaliyetlerine Fransa Büyükelçiliği önünden, Sütçü İmamların, Şahin Beylerin, Mustafa Kemal Atatürklerin büyük vatanseverlikleri ve cesaretleriyle meydan okuyoruz” diye konuştu.

Öncü Gençlik’in eylemi Fransız basınının gündemine de girdi

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir