Ulusal Kanal’dan iftira ve çamura cevap

“Ulusal Kanal örtülü ödenekten 1 kuruş almamıştır!”

Emin Çölaşan’ın Ulusal Kanal ile ilgili yalan ve iftiralarına hem Ulusal Kanal izleyicileri hem Türk Milleti sert tepki gösterdi. Gün boyu vatanseverlerin tepkileri çığ gibi büyüdü, sosyal medyayı salladı. Konuyla ilgili Ulusal Kanal’dan da açıklama geldi. Görev Vakfı Başkanı Erkan Önsel ve Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Ulusal Kanal örtülü ödenekten 1 kuruş almamıştır! Sözcü Gazetesi ve yazarı Emin Çölaşan iftira ve yalanları nedeniyle yargıda hesap verecektir” denildi.

Görev Vakfı Başkanı Erkan Önsel ve Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan’ın imzasıyla yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ulusal Kanal’ın Digiturk’e girmek için yürüttüğü ve başarıya ulaştığı büyük kampanya çirkin bir iftiraya uğradı. Sözcü Gazetesi yazarlarından Çölaşan, düzenlenen yardım kampanyasıyla toplanan paranın, örtülü ödenekten verildiğini iddia etti. Çölaşan’ın yalanına Türk Milleti en sert cevabı verdi
Sözcü Gazetesi ve Emin Çölaşan yalan ve iftiraları nedeniyle yargıda hesap verecektir
Görev Vakfı’nın öncülüğünde Ulusal Kanal’ın Digitürk’e girme kampanyası başarıyla tamamlandı.
5 buçuk milyon lira nakit, 15 buçuk milyon lira değerinde taşınmaz bağışla 21 milyon lira toplandı.
1 Mart 2021 tarihinde Ulusal Kanal Digitürk 52. kanalda yayına başladı.
Bu büyük başarının Türkiye’de ve hatta dünyada benzeri yoktur.
Tam bu sırada Sözcü Gazetesi, Emin Çölaşan imzasıyla “Vatan Partisi Digitürk’te” başlıklı yazı yayımlamıştır.
Bu yazıdaki iddialar yalandır, iftiradır. Bu yazının basın ahlakıyla ve gazetecilik namusuyla en ufak bir ilgisi yoktur.
Bu iftira ve yalan nedeniyle Emin Çölaşan değil, Sözcü Gazetesi de sorumludur.
Örtülü ödenekten ve hükümetten bir kuruş para alınmamıştır.
21 milyon liralık kaynak binlerce vatanseverin katkısıyla, dişle tırnakla, emek ve alın teriyle toplandı.
Türk devrimcisinin yaptığı gibi yaptık. İki yüz yıllık fedakârlık geleneğimizden kuvvet alarak başardık. Millete dayanmayı esas aldık. İşçiler, öğrenciler, çiftçiler, zanaatkârlar ve vatansever sanayicilerimiz verdi. Bütün katkılar banka hesaplarımızda yer almaktadır.
Ulusal Kanalımızı öncü kahramanlar yarattı ve şimdi de Digitürk’e girmesini sağladı. Ulusal Kanal hem izlenmede hem güvenirlikte birinci olma hedefini önüne koymuştur. Görev Vakfı, bu hedefe ulaşmak için bütün vatandaşlarımızı katkıda bulunmaya çağırıyor.
Sözcü Gazetesi ve yazarı Emin Çölaşan iftira ve yalanları nedeniyle yargıda hesap verecektir.
Ulusal Kanal’ın örtülü ödeneği, evlerini, tarlalarını, arsalarını, burslarını, aylıklarını, asgari ücretlerini, alın terlerini bu kampanyaya katan Nuranlar, Ethemler, Ahmetler, İremler’dir.
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.