Uluslararası 7’nci Klasik Müzik Festivali düzenlendi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Burdur Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası 7’nci Klasik Müzik Festivali’, konferans ve sergi salonunda gerçekleştirildi.

Genç yeteneklerin sahne heyecanını paylaşmak ve sanatsal gelişimlerinin desteklenmesinin amaçlandığı Klasik Müzik Festivali, açılış konuşması ile başladı.

Festival Genel Koordinatörü Doç. Dr. Hatice Sezen’in yaptığı açılış konuşmasında yetişkin akademisyen ve sanatçıların sanatsal deneyimlerinden yararlanarak bilimin ve sanatın ilkeleriyle donatılmış, kendine güvenen, dünya sahnelerinde ülkemizi gururla temsil edecek genç bir neslin yetişmesine katkı sağlanmasının amaçlandığına vurgu yapıldı.

Açılış konuşmasının ardından festival sanat danışmanı ve keman sanatçısı Can Özhan’ın sahne almasıyla başladı.

7’nci Klasik Müzik Festivali’nde Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarından Meral Babacan, Nehir Kıran, Ada Su Keskin, Ece Defne Akça, Can Özhan, Eren Güllü, Hakan Aksoy, Ceren Hepyücel; Antalya Kolejinden Irmak Or, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Golden Horn Quartes grubu, Sinan Erşahin, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Şirin Akbulut Demirci ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarından Yıldız Çiçek Sivri gibi önemli isimler sahne aldı.

Klasik Müzik Festivali dinleyenler tarafından tam not aldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir