BEKLEDİM!

23 Nisan için yazımı yazmadan önce siyasetin bu anlamlı gün için neleri gündeme getirdiğini görmek istedim. Çünkü bu yazının anlamı bu detayları görmekten geçer diye düşündüm. Yoksa yazım sadece çocuk bayramı kutlaması olarak kalırdı. Ulusal Egemenlik kavramının 6 okunun boşaltıldığı bugünlerde Atatürk’ün salıncakta sallanırken fotoğrafı ve birtakım Amerikan çizgi kahramanlarının ön plana çıkarıldığı algı operasyonunu göremeyecektik. Bu önemli günü Kılıçdaroğlu ve ekibinin “Çoluk çocuk bayramı” gibi göstererek azımsama ve Amerikan sanal çizgi kahramanları düzeyine indireceğini göremeyecektik. Amerikan rüyası aslında bu detayda gizli. Superman (Yarasa Adam) Batman, Mickey Mouse, Pikachu karakterleri ile 23 Nisan kavramının nereye götürüldüğünü görüyoruz. Bizim milli kahramanlarımızın yerine 23 Nisan’da çocukların evlerinde kalarak  Amerikan çizgi karakterlerinin onların evlerine götürülmesi ve  Atatürk’ün sanal bir kahraman olarak aynı kareye sokulması gayretlerini yorumlamamak mümkün değil.  Ulusal Egemenlik kavramının tamamen yok edilmiş 6 ok kavramının altı boşaltılmış bir yansıması açıkça ortada.

23 NİSAN NEDİR?

23 Nisan 1920’de Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir.

Atatürk 23 Nisan 1924’te 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da bu Bayramı çocuklara armağan etmiştir. Tam 9 yıl sonra…

1979’da yine ilk olarak 6 ülkenin katılımıyla uluslararası bir boyuta taşınmış, her yıl kırkın üzerinde çeşitli ülkelerden gelen misafir çocuklarıyla bir Dünya Çocuk Bayramı’na dönüşmüştür. Ancak:

23 Nisan’ın gerçek önemi balon bayramı olması değil “ULUSAL EGEMENLİĞİMİZİN ilanıdır! Atatürk’ün 23 Nisan’ı geleceğimiz olan çocuklara armağan etmesinin önemi Türk çocuklarının varlık sebeplerinin onlara hatırlatılmasıdır.

Kurucu partinin Amerikan sanal çizgi film kahramanları ile Atatürk’ün salıncakta sallanan fotosunun kullanarak hazırladığı afişin algı operasyonu ile bugünün öneminin yok edilmesi de büyük bir trajedidir.

Her fırsatta etnik kimlikleri ortaya çıkarıp Ulus kimliğin yok edilmesi olan Amerikan projesinin Amerikan sanal çizgi kahramanları ile simgeleştirilmesi ve geleceğimiz olan çocukların beyinlerine Amerikan idollerinin imajlarının işlenmesi hangi kafaların ürünüdür? CHP seçmeni bunu sorgulamalıdır! Tayyip Erdoğan’ın eyalet sistemi, federal meclis ve başkanlık sistemi dayatmasıyla PKK’nın özerklik talepleri ile örtüşen bu algı operasyonu etrafımızın iktidar ve muhalefet kanalıyla nasıl sarılı olduğunun da göstergesidir. ABD emperyalizminin dayattığı karşıdevrim Anayasası’nın en yıkıcı en karanlık planı Türk milleti kavramını hukuk dışına sürmesidir. Bugün GERİCİLİK ve BÖLÜCÜLÜĞÜN yüzyıllık hasretleri aynı noktada buluşmuştur. Türk milletinin anayasadan çıkartılması anayasal vatandaşlık formülünün piyasaya sürülmesi ulusal egemenliğin yok edilmesi ve meclis kürsüsünün arkasında ki sloganın “Egemenlik kayıtsız şartsız Türk milletinindir” anayasal hükmünün yok edilmesi dayatmasıdır. AKP ve CHP yönetimleri ABD ve AB’nin dayatmaları ile aslında aynı yerde buluşmaktadırlar.

Atatürk milliyetçiliği: Ulus dil kültür ve ülkü birliği ile birbirine bağlı siyasal ve sosyal bir bütündür.  Atatürk milliyetçiliğini anayasadan çıkarma girişimine mecliste sandalyesi olan bütün partiler hemfikirdir. 12 Haziran 2011 seçim arefesinde Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Profesör Doktor Binnaz Toprak 8 Haziran 2011’de CHP adına yaptığı açıklamayla Atatürk milliyetçiliği ve Atatürk ideolojisini anayasa dışına sürme kararını açıklamıştır. Bu bağlamda ulusal egemenliğimizin yok edilmesi girişimlerine

Uğur Mumcu’nun 23 Nisan 1979’da yazdığı yazıdan bir cevap yazalım:

” Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan, bugün ulusal egemenliğimizin kurulması yolunda atılan en güçlü adımlardan birinin yıldönümü. Bu dönemde” Egemenlik ve IMF” sözcüklerini bir araya getirirseniz ilkokullarda neşe dolan içinizin acılarla burkulduğunu derinden derine duymaz mısınız hiç?

NATO ile kutluyoruz okyanus ötesi ülkelerin silah ambargoları ile kutluyoruz Amerikan üsleri, IMF ipotekleri ile kutluyoruz yine egemeniz. Bütün bunlardan sonra hiç sıkılmadan ve hiç utanmadan Atatürk adını ağzınıza alarak kandırın çocukları hep birlikte söyleyelim bu türküyü:

Ankara’nın taşına bak

Gözlerimin yaşına bak

Uyan Gazi Kemal şu dünyanın işine bak! Cumhuriyet Uğur Mumcu 23 Nisan 1979

FOX TV (TİLKİ TV)

“IMF SEYTANLAŞTIRILDI”

IYI PARTİ KURUCUSU DURMUŞ YILMAZ

Bugün de Batman Superman ve Mickey Mouse ile kutluyoruz ulusal egemenlik bayramımızı!

Uyan Gazi Kemal UYAN!

Şu Feleğin İşine Bak!

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir