Uyuşturucu operasyonu; zehir tüccarlarına ağır darbe: 2 tutuklu

İlimiz genelinde halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan ya da kullanan şahıslara yönelik olarak kararlılıkla yürütülen çalışmalar kapsamında polis ekipleri merkezde durdurarak aram yaptıkları bir araçta bol miktarda uyuşturucu ele geçirdi. Gözaltına alınan iki şüpheli şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi 2020 Dünya Raporu’na göre yıllar içinde gittikçe düşüş trendinde olan ülkemizde 347 kişinin hayatına malolan uyuşturucu tüccarlarıyla mücadele kapsamında Narkotik Polisi, geçen Perşembe günü merkezde durdurduğu bir araçta Narkotik Köpeği Sarık’la yaptığı aramada piyasa değeri 400 bin lira olan 417,55 gr kokain, 3,6 gr eroin ile eroinden sonra en tehlikeli narkotik madde olan, hammaddesinin trafiğinde ülkemizin güzargah üzerinde olduğu metamfetamin ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bin 585 lira ile 100 Dolar ele geçirdi.

Araçta bulunan MAD ve MB isimli şahıslar, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.