Yalanda sınır tanımıyorlar: Balıkçıya gitmedi yalanı böyle ortaya çıktı

İki iddia da doğrulandı! İmamoğlu balıkçıda, İBB Sözcüsü Cenevre’de

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün akşam İstanbulluların canhıraş bir şekilde karla boğuştuğu ve İstanbul’un felç olduğu sırada balıkçı restoranında olduğuna dair fotoğraf doğrulandı; hem de İmamoğlu’nun bir Twitter’ıyla, Allah mı söyletiyor dedirtircesine!  Sosyal medyada İmamoğlu’nun balıkçıya gitmediğini iddia edenlerin yalanları kabak gibi ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbulluların yoğun kar yağışı sebebiyle kâbusu yaşadığı sırada bir balıkçı restoranından fotoğraflarının ortaya çıkması tepkilere neden olmuştu. Sosyal medyada İmamoğlu destekçisi bir kesim ise fotoğrafın eski bir tarihe ait olduğunu iddia ederek, İmamoğlu’nun dün akşam balıkçı restoranına gitmediğini iddia etmişti. Öyle ki, dün gece sosyal medya bu tartışmalarla sallanmıştı. Daha sonra yapılan açıklamalar ile fotoğrafın doğru olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan İstanbul’daki karla mücadele başarısızlığına oluşan tepkiyi trollük olarak niteleyen İBB Sözcüsü Murat Ongun’un söz konusu paylaşımları Cenevre’de bir otelden yaptığı iddia edilmişti.

Cüneyt Özdemir’e konuşan Ongun, Cenevre’de olduğunu doğruladı

Cüneyt Özdemir’e konuşan Ongun, Cenevre’de olduğunu doğruladı. Söz konusu görüşmeyi aktaran Cüneyt Özdemir “Biraz önce İBB sözcüsü @Mrt_Ongun ‘a iki soru sordum.

1. Yurtdışında mısın?

2. Ekrem İmamoğlu dün Kahraman Balıkçısına gitti mi?

Aldığım cevapları alttaki twitter’ı yorumsuz paylaşıyorum.

1. Evet. Ama soru şu: benim ve eşimle ilgili bu bilgi özel hayatın ihlalidir. Bu bilgiyi kim verdi? Ayrıca, yurtdışından gelişmeleri takip etmek hiç zor değil.

2. Ekrem Başkan dün 19 saat mesai yapıp hem Akom’dan hem sahadan mücadeleyi yönetti. 1 saatlik de yemek molası verdi balıkçıda. Konu bu.” ifadelerini kullandı. Murat Ongun, İstanbul’daki başarısız kriz yönetimiyle ilgili gelen tepkilere dün akşam yaptığı paylaşımında “Sıcak evinde oturup trollük yapanların değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı” ifadelerini kullanmıştı.

İMAMOĞLU’NUN TWİTTER’DAN İTİRAFI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu balıkçı görüşmesiyle ilgili sessizliğini bozdu. İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.” ifadelerini kullandı.

GAZETECİ MURAT AĞIREL DE DOĞRULATTIĞINI AÇIKLADI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün akşam bir balıkçı restoranında olduğuna dair paylaşılan fotoğraf da doğrulandı. Gazeteci Murat Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda fotoğrafı doğrulattığını açıkladı. 

Türkiye genelinde yağan kar yağışı tüm yurdu etkisi altına alırken İstanbullular tam bir kabus yaşadı. Önlemlerin yetersiz kaldığı, krizin yönetilemediği İstanbul’da gözler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çevrildi. Sosyal medyada tepkiler olurken, Gazeteci Cengiz Alçayır’ın paylaştığı fotoğraf bütün gece gündem oldu. Aykırı, TELE1, Sol Haber portalı fotoğrafın eski bir tarihe ait olduğunu iddia ederken bugün Gazeteci Murat Ağırel hem işletmeyle hem de İBB’yle konuştuğunu ve fotoğrafı doğrulattığını açıkladı. Gazeteci Alçayır İmamoğlu’nun o akşam restoranda Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ve eşi Jane Lady Chilcott ile görüştüğünü iddia etmişti.

Önce İmamoğlu’nun savunmaya çalışan ve karşı tarafı trollükle suçlayan yalan cephesini görelim!

İşte “İmamoğlu balıkçı restoranına gitmedi” yalanını ortaya atanların bir kısmı:

AYDINLIK

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.