Vali Arslantaş’ın 15 Temmuz mesajı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali Arslantaş mesajında şunları kaydetti:

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yıl dönümünde, Devletimiz, Demokrasimiz ve milletimiz için şehadete yürüyen Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

5 yıl önce, kahraman ordumuzun içerisinde yuvalanmış FETÖ/PDY terör örgütü mensubu bir grup üniformalı hain tarafından, devlet yönetimini ele geçirmek maksadıyla demokrasimize kast edilerek Cumhuriyet tarihimizin en hain darbe kalkışması gerçekleştirilmeye çalışıldı.

Ferdi olmaktan her zaman gurur duyduğumuz kahraman milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, onun çağrısı ile meydanlara koşarak, ortaya koyduğu milli birlik ve beraberlikle, dirayet ve kararlılıkla bu hain yapıya, kalkışmaya geçit vermediler.

Tarihimiz boyunca, Anadolu’dan bizi koparmak isteyen, milli birlik ve beraberliğimizi yıkarak, bizi hedeflerimizden alıkoymaya çalışan, demokrasimizi boyunduruk altına alarak, bizi kontrol altında tutmak isteyen şer odakları her zaman var olmuştur.

Bu düşünce içerisinde Ülkemiz üzerindeki emellerini 15 Temmuz hain kalkışması ile uygulamayı hedefleyen, eli kanlı FETÖ/PDY terör örgütü ve onun işbirlikçileri, bayrağı ve ezanı uğrunda bağımsızlığından asla taviz vermeyen Aziz milletimizin karşısında bir kez daha yenilgiye uğramışlardır.

Şanlı tarihi boyunca namus bildiği değerlerini canı pahasına hiçbir zaman çiğnetmeyen aziz milletimiz; o karanlık gecede bu hain yapının kullandığı savaş uçakları, helikopterleri, tankları ve silahlara karşı göğsünü siper ederek yekvücut olmuş; geçmişinden aldığı şuurla milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkarak vatan haini darbeci teröristleri, gecenin karanlığına gömerek üstüne düşen vazifeyi bir kez daha yerine getirmiştir.

Hiç şüphesiz, bu toprakları vatan kılma uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz gibi, 15 Temmuz gecesi hainlere karşı vatanımızı, demokrasimizi savunurken can veren şehitlerimiz de, bugünlerimizin asıl sahipleri olarak, şanlı tarihimizdeki yerlerini almışlardır.

Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk, Şehitlerimizin ve gazilerimizin gösterdikleri kahramanlıkları, aziz milletimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşu, hainlerin yenilgiye uğratılarak kazanılan demokrasi zaferini, milletimizin demokrasiye olan inancını ve bağlılığını gelecek nesillerimize aktarmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, bizlere milli irade ve demokrasinin hâkim olduğu bir gelecek sağlamak için canları pahasına hainlere dur diyen milletimizin her bir ferdine ve güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyor, şahadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizi sonsuz rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, tüm hemşerilerime 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.