BBB Başkanı Emrullah Ünal oldu

Kovid19 salgını nedeniyle gecikmeli yapılan Burdur Belediyeler Birliği (BBB) Genel Kurulu bugün Serenler Otel’de yapıldı. Birliğe mevcut başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz aday olmayacağını açıklayınca tek aday olarak gösterilen Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Başkan seçildi.

BBB’de bayrak değişimi gerçekleşti.

Salgın nedeniyle gecikmeli yapılan Burdur Belediyeler Birliği (BBB) Genel Kurulu’nda AK Partili belediyeler, MHP’li belediyeleri ikna etmesi sonucu Cumhur İttifakı darbe yaptı. İki dönemdir başkanlığa seçilen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz bu kez aday olmadı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve ekibi yönetime seçildi.

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Başkan Ercengiz’in açış konuşmasıyla süren Genel Kurul’a Başkan Ercengiz’in aday olmayacağını belirtmesi damga vurdu. Başkan Ercengiz yaptığı konuşmada, geçmiş dönemin icraatlarından bahsetti. En önemli eserin bir kısmı Türkiye’de bir ilki temsil eden Katı Atık Bertaraf ve Biyolojik Arıtma Tesisi olduğunu ifade ederek, “Belediyeler birliği başkanlığı döneminde sadece Akdeniz bölgesi değil Türkiye’ye örnek olacak katı atık bertaraf projesini hep birlikte gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu projede emeği geçen eski başkanlarımız ve görevde olan üyelerimizin katkısı ile başarılmıştır” diye konutu.

Yapılan seçimde Birlik Başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Başkan Vekili Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan ve Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Encümen üyeleri Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper oldu.

Katip üyeliklere İsmail Baştaş, Uğur Şen, yedek katip üyeliklere Yakup Gülcü, Ahmet Gezmez, Plan Bütçe Komisyonuna Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper ve Ayşegül Altınsoy seçildi.

Seçimden sonra Birlik Başkanı Emrullah Ünal bir teşekkür konuşması yaptı. “Bucak’ta sürdürdüğümüz hizmetlerimizi tüm Burdur’umuzda birlik ve beraberlikle sürdüreceğiz” diyen Başkan Ünal, “Birliğimiz yeni dönemde, ‘demokrasi yerelde başlar’ anlayışıyla herkesin masada olduğu, herkesin görüş ve fikirlerini paylaştığı bir birlik haline gelecek. Büyük bir küresel sorunla karşı karşıya kaldığımız bu süreçte çözüm odaklı, ‘birlikte rahmet var’ anlayışıyla çalışacaktır. Burdur Belediyeler Birliği geçmiş dönem Başkanlık yapan tüm Belediye Başkanlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Ekibimizi bu göreve layık gören tüm üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.