Vali Arslantaş’ın Basın Bayramı mesajı

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Dolayısı İle Bir Mesaj Yayınladı.

Vali Arslantaş mesajında şunları kaydetti:

“Basın tarihimizin en önemli olaylarından birisi olarak nitelendirilen sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Basın; halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve söyleyen dili olarak, haber alma özgürlüğünün sağlanması ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi noktasında demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisidir.

Önemli aynı zamanda sorumluluğu olan bir görevi yerine getiren basın mensuplarının da, kişisel hak ve özgürlüklerin yanı sıra, milli değerlere ve insan haklarına saygılı bir yayıncılık anlayışı içerisinde görevlerini yerine getirmeleri son derece önemlidir.

Bu doğrultuda birlikte mesai yürüttüğümüz İlimizde ki basın-yayın çalışanlarının, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada başta doğruluk, tarafsızlık olmak üzere, basın ahlak ilkelerinden taviz vermeden, toplumsal faydayı gözeterek, sorumlu yayıncılık ilkesiyle yapacakları duyarlı çalışmaların, İlimizin her alanda başarıya ulaşmasında büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, gecesini gündüzüne katarak, günün her saatinde mesai kavramı gözetmeksizin fedakârca çalışan basın mensubu arkadaşlarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık içerisinde, mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir