Vali Arslantaş’ın mesajı

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Arslantaş mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ile ‘’Gazi’’ unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihinin 100. yıl dönümünde, bayrağımız, vatanımız ve istiklalimiz için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Kahraman Gazilerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum.

Gazilerimize duyulan saygı ve minnetin bir ifadesi olarak kutlanan bu anlamlı gün, onlara olan gönül borcumuzun en güzel ifadesidir.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir.

İşte bu yüzden, Şehitlik ve Gazilik unvanları, tarihimiz boyunca aziz milletimiz için her zaman şereflerin en büyüğü, makamların en yücesi olarak kabul edilmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan Kahraman Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum”  dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.