Vali Hasan Şıldak’ın Kurban Bayramı Mesajı

Burdur Valisi Hasan Şıldak Kurban Bayramı

vesilesiyle mesaj yayınladı.

Vali Hasan Şıldak’ın Kurban Bayramı şöyledir:

Birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının daha da yoğunlaştığı, dostluk bağlarının pekiştiği, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Başta Burdurlu hemşehrilerim olmak üzere, Milletimizin ve bütün İslam âleminin bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Bayramlar paylaşma, dayanışma ruhunu milletçe yaşama, duygu birliğimizi en üst düzeyde tazeleme günleridir. Bizim kültürümüzde, inancımızda büyüklere saygı, küçüklere sevgi, darda kalana sahip çıkma, muhtaç ve yoksulu koruma, öksüz ve yetimleri sevindirme vardır.

Bu bayramda da başta aile büyüklerimiz olmak üzere, komşularımızı, şehit ailelerimizi, kapısının çalınmasını bekleyen kimsesizleri, yaşlılarımızı ziyaret ederek gönül bağlarımızı sağlam tutmaya, bizi biz yapan değerlerimizi yaşatmaya devam edeceğiz.

Son günlerde eski Türkiye özlemi çekerek Devletimizi boyunduruk altına almaya çalışan, ekonomik kur baskılarıyla Ülkemizi yolundan alıkoymaya gayret eden bir takım küresel güçler faaliyetlerini sürdürse de, Milletimiz Kurban Bayramı vesilesiyle daha da pekiştireceği birlik beraberlik ruhuyla, geçmişinden aldığı güçle, bütün bunların üstesinden gelerek Ülkesine ve geleceğine daha güçlü bir şekilde sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının aziz Milletimize, bütün İslam coğrafyasına ve insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir