Vali Şıldak’a bir teşekkür ve destek de Ziraat Odası Başkanı’ndan

Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın süt üreticilerinin yem denetimi talebine dikkate alarak Tarım İl Müdürlüğü’ne köylerde habersiz yem kontrolü yapılmasını, sonuçlarının kendisine getirilmesi ve bunun sürekli hale getirilmesi talimatı hayvan yetiştiricileri, süt üreticileri ve birlik ve oda temsilcileri nezdinde takdirle karşılandı. Bir takdir ve teşekkür de Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay’dan geldi.

Vali Hasan Şıldak’ın yılların kanayan yarası olan yem dayatmasına karşı köylerde anlık yem kontrolünün yapılması ve bu işlemin sürekli hale getirilmesine Burdur kamuoyunda takdir ve teşekkürle karşılandı.

Yem tüccarları ve süt alıcılarının yem dayatması karşısında yıllardır boynu bükük olan, çaresizlikten eli böğründe kalan süt üreticisi, kanayan yaraya neşter atan ve köylerde yem kontrolü talimatı veren Hasan Şıldak’ın çıkışı karşısında bayram ediyor. Üreticilerden, üretici birliklerinden, odalardan teşekkür, minnet ve destek açıklamaları gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay’dan ad teşekkür ve takdir açıklaması geldi. Yıllardır kanayan yaraya en pratik ve etkili çözümün yem denetimleri olduğuna dikkat çeken Başkan Kubilay, “Burdurlu üreticinin keşif yeme ödediği yıllık para 1 katrilyon. Burdur ekonomisi adına da önemli bir rakam. Üreticinin en büyük sorunlarından biri de süt alan firmaların yemi de kendilerinden alınması dayatması.  Üretici yemlerde kalitenin düşürüldüğünü kısaca yem rasyonlarıyla oynadıkları iddiaları üreticinin çok yakındığı bir konu. Bu durum hayvanlarda gebe kalma sayısını düşürüyor ve süt kayıpları yaratıyor” dedi.

Başkan Kubilay, “Vali Bey’in tüm köylerde denetim atağı çok önemli. Üreticiler sütleri alınmaz korkusuyla şikâyet edemiyorlardı. Vali Bey’e üreticiler adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir