Vali Şıldak’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali Hasan Şıldak, Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği, Ülkemizin gurur günü olan Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. yıl dönümünde başta Burdurlu hemşerilerim olmak üzere, bütün Milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Tarihimizdeki en önemli mücadelelerden biri olan Kurtuluş Savaşı’nın hemen ardından ilan edilen Cumhuriyet; işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken Yüce Milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, 1000 yıllık ulu çınarın tekrar canlanmasının başlangıcı olmuştur.

Atatürk liderliğinde, aziz milletimizin topyekûn göstermiş olduğu büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, asrılardır yaşadığımız bu coğrafyadaki egemenliğimizin ebedileşmesidir.

Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk, geçmişimizden aldığımız ilhamla, sarsılmaz bir irade ve çalışma azmiyle yolumuza emin adımlarla devam ederek, Devletimizi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı hedeflerine taşımaktır.

Unutmamalıyız ki, terör başta olmak üzere, karanlık emeller peşinde koşarak Ülkemizi hedef alan, ilerleyişinden alı koymak isteyenler, bunun çabası içerisinde olan dış mihraklar hiçbir zaman başarılı olamayacaklar ve her zaman olduğu gibi Milletimizi karşılarında tek yürek olarak bulacaklardır.

Son olarak Suriye’nin Kuzeyinde oluşturulmak istenen terör devletine karşı, Devletimizin, Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu kararlı irade ile kahraman güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan “Barış Pınarı Harekâtı” bunun en güzel örneğidir.

Bu duygularla birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyede tutarak, geleceğe güvenle bakmaya devam edeceğimize yürekten inanıyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için canını veren Aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Bütün Vatandaşlarımızı Cumhuriyet Bayramı coşkusuyla sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir