Vali Şıldak’ın Engelliler Haftası Mesajı

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Vali Şıldak, “özellikle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin günlük hayat içerisinde yaşamlarını kolaylaştıracak önemli adımlar atılmıştır” dedi.

İşte Vali Şıldak’ın mesajı!

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının giderilmesi, onların gelecek kaygısı taşımadan yaşama daha sıkı bağlanmaları için çaba gösterilmesi, başta Devletimiz olmak üzere toplumun bütün kesimlerinin yakın ilgisini gerektiren, en öncelikli konulardan biridir.

Devletimiz son dönemde mevzuat içerisinde yapılan düzenlemelerle Sosyal Devlet olmanın gereklerini bir bir yerine getirmektedir.

Özellikle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin günlük hayat içerisinde yaşamlarını kolaylaştıracak önemli adımlar atılmıştır. Günlük hayattan, iş ve sosyal hayata kadar çok önemli uygulamaları hayata geçirerek, toplumsal hassasiyet ve bilincin oluşmasına yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Yapılan düzenlemelerin uygulanması, toplumsal hassasiyetin daha da gelişmesinde başta bizler olmak üzere, toplumun bütün kesimlerine önemli görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu bilinçle, sorunların gündeme taşınarak çözümler üretildiği, farkındalığın oluştuğu bir hafta olmasını diliyor, engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum.

Hepimiz aranızdayız…

Tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiyenin kuruluşu Atatürk’e dönmekten geçer

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir