Engelliye tacize 24 yıl hapis cezası

Geçen yıl Ağustos ayında komşusunun engelli kızı EM’ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan MŞ’ye mahkeme 24 yıl hapse hükmetti.

Engelli tecavüzcüsü MŞ’nin karar duruşması Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık MŞ ile avukatı ve Mağdure EM’nin ailesi ve avukatları katıldı. E.M. duruşmaya katılmadı.

Son sözü sorulan tutuklu sanık MŞ olayı inkâr ederek beraatını istedi.

Mahkeme heyeti sanığı önce 16 yıl hapis cezasına çarptırdı. Daha sonra mağdurenin beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olmasını gözönünde bulundurarak cezayı 24 yıla çıkardı. Mahkeme heyeti cezada indirim yapmadı.

Geçen yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda 60 yaşındaki MŞ, ailesi evlerine ekmek pişirmek için gelen komşularının zihinsel engelli kızı EM’ye içeride uyuduğu sırada tecavüz etmişti. EM’nin ailesi kızlarının hamile olduğunu anlayınca şikâyetçi olmuştu.

Sanık MŞ, mahkeme sürecinde olayı kendisinin gerçekleştirmediğini, kendisinin erkekliğinin olmadığını, ceninin DNA’sıyla kendi DNA’sının nasıl örtüştüğünü anlayamadığını iddia etti. İzmir Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nde yapılan incelemede mağdureden alınan cenin örnekleri şüpheli MŞ’nin cenini ile yüzde 99,99 oranında aynı olduğu tespit edildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir