Vali Şıldak’tan çağrı: “Haydi, Burdur Evlerimizi, İşyerlerimizi Bayraklarla Donatalım!”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı balkonlardan İstiklal Marşımızı gür bir şekilde coşkuyla ve heyecanla okuyarak kutlamaya hazırlanıyoruz

Demokrasi ve hürriyet mücadelemizin ekseni, Türk Devriminin zirvesi, demokrasinin ve hürriyetin kurumlaşması, 30 Ağustos 1922 zaferinin yolunu açan hamle, saltanata karşı savaşın adı ve Cumhuriyetimizin fiilen kurulduğu gün olan Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıldönümü, bu yıl yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgını nedeniyle meydanlarda değil, evlerde, balkonlarda Albayraklar sallanarak İstiklal Marşımızı kutlamaya hazırlanıyoruz.

200 yıllık demokrasi ve hürriyet mücadelemizin yol haritası…

Özü Cumhuriyet olan Türk Devriminin zirvesi…

Demokrasinin ve hürriyetin kurumlaşması…

Büyük Taarruz’un ve 30 Ağustos Zaferi’nin yolunu açan hamle…

Saltanata karşı savaşın adı…

Cumhuriyetimizin fiilen kurulduğu gün…

Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıldönümü…

Meydanlarda değil ama evlerde, balkonlarda Albayrakları sallayarak İstiklal Marşı’mızı Birinci Meclis’teki mebusların heyecanı ve coşkusuyla okuyarak kutlamaya hazırlanıyoruz.

Bu kapsamda Burdur’u da100’üncü yıl coşku ve heyecanı sarmış durumda. Evler, balkonlar ve işyerleri bayraklarla donatıldı. Çocuklar balkonları sınıflarında yaptıkları gibi bayraklarla süslediler. Burdur halkı, 23 Nisan akşamı saat 21,00’de İstiklal Marşı’nı balkonlarda gür bir sesle okumaya hazırlanıyor.

Sosyal medya hesabından Burdur halkına seslenen Vali Hasan Şıldak, “ev ve işyerlerini bayraklarla donatarak 100. yıl coşkusuna ortak olalım” çağrısında bulundu.

Vali Şıldak yaptığı paylaşımda, “Haydi, Burdur Evlerimizi, İşyerlerimizi Bayraklarla Donatalım…

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışının 100. Yıl Dönümünü kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşarken, bütün vatandaşlarımızı evlerine Ay Yıldızlı Bayrağımızı asarak 100. yıl coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum… “  dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir