Vatan Partisi’nden 23 Nisan mesajı

Burdur Vatan Partisi İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar ve Yeşilova İlçe Başkanı İbrahim Kılınç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ortak mesaj yayınladılar.

İşte o mesaj!

Büyük milletimiz,

Tarihin Türk’ü ateşle imtihan ettiği günlerde Ankara’ya geçerek kurtuluş mücadelesine önderlik eden vatanseverlere bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.         .

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki TBMM’nin destansı mücadelesi sayesinde bugünlere gelmiş bulunuyoruz.

23 Nisan 1920 tarihinin önemi ülkemiz için büyüktür. Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır diyenler milli iradenin tecellisi olan meclisi kurarak kurtuluşun yolunu açmışlardır.

İstanbul Hükümeti’nin işgalci güçlerle yaptığı işbirliği, milletin birliğini ve vatanın bütünlüğünü ateşe atmıştı. Millete ihanet edenlere karşı Ankara’da yönetimi ele almak artık bir zaruret haline gelmişti. Ankara’da meclis açmak ancak milletimizin yüksek erdemlerine güvenerek yapılabilirdi. Atatürk de öyle yaptı. Çalışkan ve zeki olduğunu vurgulamaktan övünç duyduğu Türk milletine başından beri güveniyordu. Başarısının sırrı da buydu.

Olağanüstü günler yaşadığımız bu süreçte de aynı tespiti yapıyoruz. Milletimize güveniyoruz. Zorlukları hep birlikte aşacağız. Vatanımızı böldürmeyeceğiz. Milleti bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Cumhuriyetimizi yıktırmayacağız. Üretim devrimi ile Cumhuriyetimizi ayağa kaldıracağız.

Türk Devriminin 100. Büyük Türk milletine kutlu olsun

Devrimimizin 100. yılında, 23Nisan Perşembe saat 21.00’de bütün Türk Milletini ellerinde bayraklarla, gür bir sesle İstiklal Marşımızı okumaya çağırıyoruz.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir