Vali Şıldak’tan “Kontrollü Sosyal Hayat” süreciyle ilgili kritik açıklamalar

Yarından itibaren Kovid19 salgınıyla ilgili kontrollü toplumsal hayat şeklinde ifade edilen yeni bir döneme giriliyor. Burdur Valisi Hasan Şıldak sosyal medya hesabından yeni dönemle ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

10 Mart 2020 tarihinden beri 70 günü aşan bir süredir Koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede başarı hikâyesi yazan ikinci ülkeyiz.

2 ayda salgının sırtını yere çaldık.

1 Haziran’dan itibaren kontrollü toplumsal hayat denilen sıkı şartların gevşetildiği, yeni başka şartların koşulduğu, esas kuralın fiziki mesafe ve maske haline geldiği bir sürece giriyoruz.

Burdur Valisi Hasan Şıldak sosyal medya hesabından yeni dönemle ilgili önemli mesajlar yayınladı.

Vali Hasan Şıldak yaptığı paylaşımda;

“Değerli Vatandaşlarımız,

İlimizde Koronavirüs ile mücadelenin ilk aşamasını tamamlamış bulunuyoruz. Bütün kurumlarımızın üstün gayreti, sizlerin duyarlılığı ve desteği ile Burdur İli bir bütün olarak bu mücadelede her yönden başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Bu aşamaya gelinmesinde katkı sağlayan kurumlarımıza, ayrı ayrı bütün personelimize ve kuralları uygulamada özen göstererek bize kolaylık sağlayan değerli vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

1 Haziran Pazartesi gününden itibaren,

Lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans/oyun vb. ile bu amaçla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere), yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri vb işletmeler, spor merkezleri ve tesisleri,

Tekrar hizmet vermeye başlıyor.

Öncelikle bu gelişmenin işyeri ve işletme sahiplerine, buralarda çalışanlara ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Şimdi Koronavirüs ile mücadelede yeni bir döneme giriyoruz. Bu yeni dönemin adı Kontrollü Sosyal Hayat.

Yeni dönem, en az önceki dönem kadar önemli. Yeni dönemde de dikkatli davranmaya, alınan tedbirlere uymaya devam etmemiz gerekiyor.

Salgınla mücadele asla rehavete kapılmayı, tedbirleri bırakmayı kabul etmiyor. Tam tersine şimdi bütün Burdur olarak çok daha duyarlı ve tedbirli olmalıyız.

Maske kullanımı,

Sosyal mesafe,

El temizliği…

Bu üç kural Kontrollü Sosyal Hayatın vazgeçilmez tedbirleridir.

Bu kapsamda faaliyete başlayacak olan bütün işyerlerine de büyük sorumluluk düşüyor. Her bir işyeri, kendisine tebliğ edilen kuralları eksiksiz olarak uygulamalıdır.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından, bütün işyerleri için ayrı ayrı belirlenen Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberine aşağıdaki linkten ulaşarak kendi işyerleri için belirlenmiş olan kuralları tam olarak uygulamalarını bekliyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir