Vali Yılmaz’ın Şeref Günü mesajı

Vali Şerif Yılmaz, Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 88’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Şerif Yılmaz’ın, Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 88’nci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Burdur’a teşrifinin 88. yıl dönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasının ardından, Anadolu’yu karış karış gezerek Kurtuluş Savaşı’nda destanlar yazan milletiyle buluşan Atatürk, malını, kanını, canını ortaya koymaktan çekinmeyen cefakâr Anadolu insanına şükranlarını sunmuştur. Gerçekleştirdiği bu ziyaretlerde vilayetlerin durumunu yerinde görerek, savaşlarla yorgun düşen milletine moral vermiş, gelecek için umut aşılamıştır.

“Bu ziyaretler kapsamında 6 Mart 1930 tarihinde ilimizi ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal’i bağrına basan, coşkuyla karşılayan Burdurlular onu ağırlamanın ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır.

 “Bugün bizlerde aynı coşku ve heyecanla Büyük Önder Atatürk’ün Burdur’a teşriflerinin 88. yıl dönümünü kutluyoruz. Bir yandan onun ülkemiz için gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için Devlet olarak emin adımlarla ilerlerken,  bir yandan da ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozarak aynı kararlılıkla vatanımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz.

 “Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Burdurlu Hemşerilerimin “6 Mart Şeref Gününü” kutluyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.