Valisi Kürklü’nün 23 Nisan Mesajı

Büyük Millet Meclisi (BMM’nin) açılışının 95. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Burdur Valisi Hasan Kürklü, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ortak bir coşkuyla kutluyoruz” dedi.

İşte Vali Kürklü’nün mesajı!

23 Nisan 1920 tarihinde Meclisin açılışıyla top yekûn verilen mücadeleyle yalnızca düşman işgali engellenerek vatan kurtarılmamış, aynı zamanda bütün fertlerin düşünce ve duygularını yansıtan halk egemenliğine dayalı, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de bu sayede atılmıştır. Bununla birlikte çocuklarımızın Ulusal bağımsızlığın teminatı olduğunu her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal  ATATÜRK, dünyanın hiçbir ülkesinde yapılmayanı yaparak, Millet Meclisinin açıldığı  günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Milli eğitiminin amaçları doğrultusunda; bilgili, bilinçli, vatanını-milletini seven, milli ve manevi değerlere bağlı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmeleri için anne-babalar, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri üzerlerine düşen görevleri tam olarak yapmalıdır.

Bu anlamda, milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü onlar çok yakın bir gelecekte önemli görevlere gelecekler, elde edecekleri başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici roller oynayacaklardır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 95’ inci yıldönümünü coşku ile kutlarken, Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir