“Vatan Bütünlüğü ve Üretim Devrimi İçin NATO’dan Çıkalım!”

Vatan Partisi’nin, AK Parti iktidarının NATO’yu güçlendirme önerisine karşı ülke çapında başlattığı ve giderek yayılan basın açıklamaları ve imza kampanyaları şeklindeki eylemlerine Antalya da katıldı. Kapalı Yol/ Halk Bankası önünde toplanan Vatan Partililer ve vatandaşlara konuşan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı iş insanı Serdar Üsküplü, “NATO; Türkiyemiz için bir güvence, bir müttefik, bir korunak değil, ABD tehdidinin esas aletidir. NATO’dan Çıkacağız, ABD hegemonyasından kurtulacağız! ” dedi.

“AK PARTİ’NİN DENGE POLİTİKASI BEDEL ÖDETİR”

Basın açıklamasına da açıklama sonrası kurulan “NATO’dan Çıkalım!” imza kampanyasına da Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği eylem de Başkan Üsküplü, NATO’nun ne anlama geldiğini, NATO’nun girdiğimiz gündenberi ülkemizin ve milletimizin başına çok belalar getirdiğini belirterek, AK Parti Hükümetini uyardı: “AK Parti yönetiminin ‘denge politikası’ dediği strateji, Türkiye için çok ağır bedelleri olan bir aşamaya girmiştir. NATO’dan ayrılmak, ABD tehditlerine ve tertiplerine karşı en etkin uygulamadır. NATO’dan kurtulan Türkiye, iç cephesini birleştirir ve sağlamlaştırır, ekonomide Kurtuluş Savaşını zafere ulaştırır. NATO’dan ayrılmak, Asya’ya yönelişi güçlendirir ve dış cepheyi pekiştirir. NATO üyeliğine son vermek ABD tehdidiyle karşı karşıya olan ülkelere güven verecek ve Türkiye’nin ittifak birikimini harekete geçirecektir.” “ÖNÜMÜZDEKİ

SEÇİM ATLANTİK VE TÜRKİYE ARASINDA” Türkiye’nin NATO’dan ayrılmasının, NATO içindeki çözülme sürecini hızlandıracağını ve dünya barışına katkıda bulunacağını da ifade eden Üsküplü, “Önümüzdeki seçimler Atlantik tehdidi ile Türkiye arasındaki seçim. Önümüzdeki seçim, bağımsız Türkiye’nin Üretim Devrimi atağı ile borç batağında boğulmak arasındaki seçimdir. Önümüzdeki seçim, Türkiye ile NATO arasındaki iktidar mücadelesine sahne olacaktır. Ya Türkiye ya NATO! Seçenekler bunlardır. Türkiye’nin tek seçeneği var: NATO zincirini kırmak ve Üretim Devrimini başarmak. Vatan Partisi, bu tarihsel süreçte tek seçenektir” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Üsküplü konuşmasını, “Türkiye’nin bütün halk önderlerini NATO’ya karşı öncü görevlere çağırıyoruz. Bütün vatandaşlarımızı NATO tehdidine karşı vatan görevine çağırıyoruz” çağrısıyla sonlandırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.