Vatan Partisi, ABD Başkanı’na ateş püskürdü

ABD’den, Türkiye düşmanlığında laftan eyleme geçme işareti

ABD başkanı Co Baydın’ın 24 Nisan’da Ermeni Soykırımını tanıması üzerine ülke çapında ayağa kalkan ve ABD’ye eylemli olarak meydan okuyan Vatan Partililer Isparta’da Kaymakkapı Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması yaptı. Açıklamada hükümete ABD’ye karşı lafta değil, eylemli olarak 4 alanda harekete geçme çağrısında bulunuldu.

“ABD’nin soykırım yalanına cevap: İncirlik üssüne el konsun!” pankartı açıldığı açıklamada, “Soykırım Yalanı, Amerikan Planı”, “Soykırım Yapmadık, Vatan Savunduk”, İncirlik üssü kapatılsın” sloganlarının atıldı. Basın açıklamasına Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, Vatan Partisi Burdur/Yeşilova İlçe Başkanı İbrahim Kılınç ve partililer katıldı.

Açıklama metnini Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir okudu.

İşte açıklamanın tam metni!

Baydın, Ermeni soykırımı yalanını tanıyarak, Türkiye’ye ve Asya’ya yönelik tehditlerini hayata geçirmek için işaret fişeğini attı.

Türkiye, ABD’nin bu teşebbüsüne derhal eylemli olarak yanıt vermelidir.

Vatan partisi olarak Baydın’a haddini bildirmek üzere 81 ilde meydanlara çıktık.

Co Baydın’ın açıklaması, lafla geçiştirilecek bir mesele değildir. Türkiye’ye ve Asya’ya karşı bir hücum borusudur. ABD başkanı, 1915 olaylarıyla ilgili bir “insan hakları” çıkışı yapmıyor. Olay, bir tarih tartışması çerçevesinde değerlendirilemez. Baydın öncelikle Türkiye’ye ve Rusya ve Çin’in de içinde bulunduğu Asya’ya yönelik yoğun tehditlerini eyleme geçirmek için işaret fişeğini yakmıştır. Bu boru sesi, aynı zamanda başkan seçilmeden önce ilan ettiği Tayyip Erdoğan yönetimini devirme operasyonu için de bir işarettir.

Öte yandan Baydın’ın çıkışını, Türkiye’yi kuşatan ABD üsleri ve silah yığınağıyla birlikte değerlendiğimiz zaman tehdidin boyutları hakkında gerçekçi saptamalarda bulunabiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, tarihî bir sorumluluk içindedir. Artık Türkiye, ABD’den korkan hükümetlerle yönetilemez. Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede doğru strateji kurmak, kararlı ve eylemli tavır almak, şahsi kaygılardan kurtulmak, ABD tehdidine eylemli yanıt vermek, tarihsel görevdir.

Türkiye, ABD’den korkmayan hükümetini kuracaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın omuzlarında bu tarihsel sorumluluk bulunuyor. 

Vatan Partisi olarak, Türkiye Hükümetine çağrıda bulunuyoruz. Biden’ın hücum borusuna lafla değil, açık ve eylemli yanıt önerisini açıklıyoruz. Bu konuda eylemli cevap 4 hamlede gerçekleştirilebilir.

  1. İncirlik Üssü, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.
  2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Altılı Platform önerisine KKTC ve Abhazya da dâhil edilmelidir.
  3. PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askerî işbirliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.
  4. HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.

ABD, gerileyen bir emperyalist devlettir.

“Tek dişi kalmış canavar”dır.

Kuvvetten anlar.

Kuvvetle karşısına kararlı olarak çıkıldı mı ortalıktan toz olur.

Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki Mehmetçiğin operasyonlarıyla bu kanıtlanmıştır.

2014 baharında Vatan Partisi’nin Silivri duvarlarını yıkmasından bu yana Türkiye’nin, ABD’nin üzerimize sürdüğü piyonlara karşı silahlı başarıları, PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ Gladyosunun ezilmesi, ABD-İsrail Koridorunun yarılması, İkinci İsrail planının bozulması, Karabağ’ın işgalden kurtarılması, ABD’nin yenilgisini gösteren son örneklerdir. Türkiye, Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Libya ile işbirliği yaparak ABD’nin baskı ve tehditlerini bozguna uğratmıştır.    

Türkiye’ye yönelik emperyalist saldırı aracı olan Ermeni Soykırımı yalanlarını, AİHM’de görülen Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlarla hukuk düzleminde yok edildi.

Hiçbir devlet başkanının, parlamentonun veya belediyenin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği de üç gün önce yaptığı açıklamada, Doğu Perinçek’in tezlerini kabul ederek, Baydın’a okkalı bir tokat indirmiştir. BM Genel Sekreteri Sözcüsü, Biden’in Ermeni soykırımını tanıması kararına ilişkin bir soru üzerine, “yargı hükmü olmadan soykırım saptamasında bulunulamayacağını” dünya kamuoyuna açıklamıştır.

Türkiye, karşılaştığı güvenlik sorunlarını 2015 yılından bu yana Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Polisimizin silahıyla çözüyor. Ve şimdi Üretim Devrimi önümüzdeki zorunlu atılımdır.

Bu koşullarda güvenlikte ve üretimde devrimci kararlara önderlik edecek bir hükümet kurmak, Türkiye’nin önündeki temel meseledir.

Vatan Partisi, Üreticilerin Millî Hükümetinde sorumluluk üstlenmek için milletimizden yetki istiyor ve başta AK Parti, MHP, Deniz Baykal önderliğindeki CHP ve diğer millî güçlere, ABD tehditlerini boşa çıkarmak ve Üreticilerin Millî Hükümetini kurmak için güçbirliği çağrısında bulunuyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir