Vatan Partisi Öncü Kadın kurultaya gidiyor

“Türkiye’nin önündeki zorlu sürece Öncü Kadın gümbür gümbür girecek”

Vatan Partisi Kadın Kolları Öncü Kadın, 26 Eylül’de Ankara’da 11’nci Olağan Kurultayı’nı yapacak. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in konuşma yapacağı kurultayda yeni Genel Yönetim Kurulu (GYK) seçilecek. Kurultayın ayrıntılarını anlatan Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, “önümüzdeki sürece Öncü Kadın’ın gümbür gümbür girmesi için bu kurultayı son derece önemli görüyoruz. Biz bu devrimci kararlılığı yönetme iradesini kurultayımıza yansıtacağız” diyerek, tüm kadınları kurultaya ve Vatan Partisi’ne katılmaya davet etti.

Türkiye, vatan savaşının ateşleri içinden geçiyor.

Öncekinde olduğu gibi Türk kadını bu sefer de canını vereceği, kanını akıtacağı bir sürecin, içinde bulunuyor.

Türkiye, kadın mücadelesinin yükseleceği bir döneme giriyor.

Bu şartlarda Vatan Partisi Kadın kolları Öncü Kadın kurultaya gidiyor.

26 Eylül’de Ankara’da “Kadınlar Vatan Partisi’ne, Vatan Partisi İktidara” sloganı ile yapılacak kurultaya Genel Başkan Doğu Perinçek ve Diyarbakır anneleri de katılacak.

TÜRKİYE’DE KADIN MÜCADELESİ YÜKSELİYOR

Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, “Bugün bakalım Diyarbakır’daki analar evlatlarını HDP’den koparmak için 2 yıldır mücadele ediyorlar ve üretmek isteyen kadınlar seslerini yükseltiyorlar ve Anadolu’nun her köşesinden Türkiye’nin dört bir yanından kadın mücadelesi yükseliyor” dedi.

KADINLAR VATAN PARTİSİ’NE, VATAN PARTİSİ İKTİDARA!

Kurultay hazırlıklarını Ulusal Kanal’a anlatan Öncü Kadın Genel Başkanı meltem Ayvalı, “Türkiye‘de kadın hareketi yükselmektedir. Kurultayımızı 26 Eylül 2021 Pazar günü saat 10.30’da Anemon Otel’de toplayacağız. Kurultaya Genel Başkanımız Doğu Perinçek katılacak Diyarbakır’dan annelerimiz gelecek. Sloganımız Kadınlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara olacak. ABD emperyalizminin yenilgisi ve Türkiye’nin içine girdiği devrimci dönem, devrimci kadın hareketinin yükselmesine zemin oluşturmaktadır. Öncü Kadın örgütümüz, iki çizgi mücadelesinde gelişen program ve siyasetleriyle Türkiye kadın hareketine önderlik etme yoluna girmiştir” ifadelerini kullandı.

“TARİHİ BİR KURULTAY OLACAK”

Ayvalı, Öncü Kadın’ın yeni Genel Yönetim Kurulunu belirleneceği kurultayın önemine dikkat çekti.

Ayvalı, “Hem önderlerimizi belirleyeceğiz hem çalışma tarzımızı yeniden gözden geçirme imkânı bulmuş olacağız. Hem genç hem tecrübeli arkadaşlarımızdan oluşan bir genel yönetim kurulu oluşturacağız. Önümüzdeki sürece Öncü Kadın’ın gümbür gümbür girmesi için bu kurultayı son derece önemli görüyoruz. Biz bu devrimci kararlılığı yönetme iradesini kurultayımıza yansıtacağız” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.