Vatan Partisi Örgütlerinden Ülke Çapında Mehmetçik Eylemleri

Vatan Partisi tüm yurtta eylemde: ABD’nin tehdidine meydan okuyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk ordusunun komuta kademesini hedef alan sözleri ülke çapında basın açıklamalarıyla protesto ediliyor. Bursa’da, Düzce’de ve Antalya’da başlayan eylemler ve basın açıklamaları tüm yurda yayılıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin seçimler yaklaşırken Türkiye’nin kan gölüne döneceğini ileri sürdüğü şartlarda, Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslim Töreni’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını alkışlayan kuvvet komutanlarını kast ederek, Türk ordusunun komuta kademesini hedef aldı; ‘kariyerist’, ‘bol apoletli Ortadoğu üniformaları’, ‘Ortadoğu askerleri savaşlardan, cephelerden kaçtılar’ gibi ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu’na tepkiler çığ gibi yükseldi.

Vatan Partisi örgütleri ülke çapında protesto eylemleri başlattı.

Sakarya, Hatay, Balıkesir, Eskişehir, Muğla, Kırklareli, Zonguldak, Antalya, Aydın, Mersin, Denizli, Nevşehir, Ardahan Çankırı, Yalova’da yapılan basın açıklamalarında Vatan Partisi’nin bölünme ve kaos planlarına geçit vermeyeceği vurgulandı, ‘komutanlarımızın yanındayız’ mesajı verildi.

BURSA

Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Dilek Çınar ve partililer, Şehreküstü Meydanı’nda bir araya geldiler. Çınar, yaptığı basın açıklamasında Kılıçdaroğlu’nun ifadelerinin Türk ordusuna savaş ilanı olduğunu dile getirdi.

SÖZCÜ VE CUMHURİYET FARKINDA

Dilek Çınar, törendeki komutanların bir siyasi partiyi değil, Türkiye’nin bağımsızlığını, milli gururunu ve ürettiği silahları alkışladıklarını, milletin ruh halini ve sevinçlerini paylaştıklarını belirtti. Vatan Partisi’nin bölünme ve kaos planlarına geçit vermeyeceğini vurgulayan Çınar, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10 Ocak 2023 günü Meclis kürsüsünden Türk Ordusuna, Türk Komutanına hakaretler ederek düşmanlığını ilan etmesiyle birlikte ABD’nin içimizdeki bütün kuvvetleri, Türk Ordusuna karşı savaş açmıştır. AK Parti iktidarı bu açıklamanın farkında değildir. AK Parti medyası da bu gelişmenin farkında değildir. Kemal Kılıçdaroğlu’nu grup toplantısında alkışlayan milletvekilleri de neye alet olduğunun farkında değildir. Altılı Masa partilerinin içindeki vatanseverler de olayın farkında değildir. ABD güdümündeki basın, Sözcü, Cumhuriyet olayın tam olarak farkındadır…” dedi.

CEPHELER NETLEŞTİ

Açıklamanın ABD’nin Türkiye’ye yönelik silâh kullanma sürecine girdiğinin işareti olduğuna dikkat çeken Çınar, “ABD, Türkiye’ye silah göstermektedir ve Kılıçdaroğlu gibi unsurlarını da iç cepheyi bölmek üzere unsurları da harekete geçirilmiştir. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasıyla birlikte, içine girdiğimiz İkinci İstiklal Savaşı’nda, cepheler tamamen netleşmiş durumdadır. Kemal Kılıçdaroğlu ve onu gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde alkışlayan meclis grubu ve parti yönetimi de bu beyanlarıyla intihar etmiştir” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Gazetesi’nin ‘Komutanlar haddini bilsin’ manşeti attığını Sözcü’nün de kahraman komutanların fotoğrafını da basarak, savaşan ordunun generallerini manşetten hedef aldığını belirten Çınar, “Hepsi, ABD’nin birer psikolojik savaş aletine dönüşmüş robotlardır. ABD’nin doğrudan istihbarat merkezleri dahi bu kadar cüretkâr davranamaz” değerlendirmesinde bulundu.

VATANSIZLAR…

Çınar şöyle devam etti: “ABD kuvvetleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet, Sözcü, Altılı Masa, HDP-PKK ve FETÖ ile birlikte, Türk Komutanlarını düşmanca hedef alarak, savaştaki konumlarını açıklıyorlar. Ne bu açıklamayı yapanların ne de bu kâğıt parçalarını hazırlayanların vatan diye bir dertleri yoktur, vatansızdırlar ve Türk Milletiyle bağları kalmamıştır. Bizim ise şerefimiz vardır, vatanımız vardır, ayaklarımızı bastığımız toprağımız, suyunu içtiğimiz pınarlarımız, sırtımızı yasladığımız dağlarımız vardır, güvendiğimiz milletimiz, tarihten gelen büyük birikimlerimiz vardır.”

Vatanseverleri Vatan Partisi’ne davet eden Çınar, “CHP’nin tabanındaki, Altılı Masa’nın tabanındaki vatanseverlere de sesleniyoruz. Hiçbir vatansever bu rezalete daha fazla tahammül edemez. O yurttaşlarımızı da Vatan Partisi’ne çağırıyoruz. Türkiye’nin Vatan Partisi vardır. Dışardan ve içeriden ülkemize yönelen bütün ABD tehditlerini en cesur şekilde saptayan, milletin önüne koyan ve gereğini yapma iradesine sahip Vatan Partisi vardır” dedi.

DÜZCE

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez de hedef alınan komutanların 15 Temmuz’da, Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı Harekâtlarında en önde botlarını giyip savaştıklarına dikkat çekti.

Sönmez konuşmasının devamında, “PKK’yı hendeklere gömmüşlerdir. İkinci İsrail planını bozmuşlardır. Mavi Vatan’da kahramanca bayrak açmışlardır. Komutanlarımız bir siyasi partiyi değil, Türkiye’nin bağımsızlığını, milli gururunu, ürettiği silahları, obüsleri gururla alkışlamaktadırlar. Milletin ruh halini paylaşmaktadırlar. İşte bizim komutanlarımız bunlardır. Sizin generalleriniz ise cezaevlerindeki NATO generalleridir” dedi.

SAVAŞA SAVAŞA HÜKÜMET OLACAĞIZ Hedefin Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü olduğunu belirten Sönmez, “Türkiye’nin önüne kaos planı vadediyorlar. FETÖ ve PKK’yı hapislerden kurtaracaklar, Türk devletinin içine yerleştirecekler. Anayasa’dan Türk Milleti’ni, Türklüğü kaldıracaklar. PKK’nın programını

‘temel haklar paketi’ diye açıklayacaklar. Özerklik ve bölünme dayatacaklar. Ermeni Soykırımı iddialarını kabul edecekler. Mavi Vatan’dan vazgeçecekler, KKTC’yi teslim edecekler. Komşulara; Rusya’ya, İran’a, Suriye’ye, Azerbaycan’a düşmanlık körükleyecekler” dedi.

“Bu görevlerin hiçbirini Türk Ordusunu ve Türk Milletini çiğnemeden yapamayacaklarını biliyorlar” diyen Sönmez, “Bu yüzden Kılıçdaroğlu çıkıyor, Komutanları hedef alıyor. O kağıtları önlerine ABD yazıp koyuyor. Hepsine meydan okuyoruz. Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz, ABD’ye teslim etmeyeceğiz, kanlı banyo senaryolarınıza geçit vermeyeceğiz, kaos planlarıyla savaşa savaşa hükümet olacağız, Meclise gireceğiz ve Üretim Devrimini başaracağız” şeklinde konuştu.

ANTALYA

Vatan partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı iş insanı Serdar Üsküplü, Kapalı Yol-Halk Bankası önünde bir basın açıklaması yaparak, “Türk Ordusuna Düşmanlığa Karşı Ayağa Kalkıyoruz!” dedi.

Etkinlikte 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı Zeki Kılınç da destek vererek bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Ordusuna karşı bozguncu açıklamasına cevap verdi:

“ABD, Türkiye’ye silah göstermektedir. Kılıçdaroğlu gibi unsurlar iç cephede bozgunculuk yapmak için harekete geçirilmiştir.”

Eskişehir

İl Sekreteri İsmail Bayraktar, Hamamyolu-Asarcıklı Girişi mevkisinde

Vatan Partisi üyeleri, Eskişehir’de Hamamyolu Caddesinde bir araya geldi. İl sekreteri İsmail Bayraktar, Amerikan muhiplerinin görevlerini yaptığını belirterek, “Adaylarını neden açıklamıyorlar? Seçime hazırlanmıyorlar. Altılı Masa, Amerikan silahlarına güveniyor ve Türkiye’de kaos çıkarmaya hazırlanıyor. Amerika, Türkiye’yi işgal edip bizi de iktidar yapsa diye bekliyorlar. Irak’ta ve Libya’da olduğu gibi, Amerika, Türkiye’ye ‘demokrasi’ getirecek diye bekliyorlar.” dedi.

AYDIN

Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Doğan Özkan ve partililer, Aydın Kent Meydanı’nda toplandı. Doğan, açıklamasında tüm yurtseverleri Vatan Partisi’ne davet etti, “Meydan okuyoruz. Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz, ABD’ye teslim etmeyeceğiz, kanlı banyo senaryolarınıza geçit vermeyeceğiz, kaos planlarıyla savaşa savaşa hükümet olacağız, Meclise gireceğiz ve Üretim Devrimini başaracağız.” Diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.