Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek

Vatan Partisi, 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayını bugün Ankara’da yapacağı olağanüstü kurultayda açıkladı.

Vatan Partisi, 2019’da yapılacak seçimde Cumhurbaşkanı adayını açıklamak üzere bugün Ankara’da olağanüstü kurultayını toplandı.

Kurultayda, Türkiye’yi Milli Hükümete taşıyacak bir Cumhurbaşkanı adayı seçildi

Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde saat 10’da başlayan olan kurultaya binlerce partili katılıyor…

DOĞU PERİNÇEK’İN KONUŞMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYIN

Vatan Partisi Kurultayında, 26 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen Merkez Karar Kurulu’nda oybirliğiyle alınan kararla Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı adayı gösterildiği ilan edildi. Yapılan oylamada delegelerin tamamının oyuyla Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Cumhurbaşkanı adayı oldu.

Kurultaya katılan konuklar arasında şu isimler var:

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, Aydınlık gazetesi yazarı Yavuz Alogan, Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı ve Kırım Kalkınma Vakfı Başkanı Ünver Sel, Eski Yozgat Senatörü ve Genel Başkan Danışmanı Hukukçu Servet Sora, Ulusal Kanal programcısı ve gazeteci Baki Özilhan, E. İstanbul milletvekili Yücel Erdener, RTÜK yöneticisi Cengiz Özdiker, CHP Sivas Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Gülümser Heper, Hakkari E. Milletvekili Lezgin Önal, Eğitim İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Turgay Kaçan, Aydınlık yazarı Kemal Ateş, Aydınlık yazarı Prof. Dr. Mehmet Yuva…

12:20 Vatan Partisi MKK üyesi, Avrupa temsilcisi Beyhan Yıldırım konuşuyor:

Türkiye’mizin anahtar partisi dünyanın 21.yy’ın anahtar ülkesi olarak nitelenen Türkiye’mizden şu an içinde bulunduğumuz bandırma vapuru havasını veren kurultayımıza büyük başarılar diliyoruz. Ben, Berlin doğumluyum. Benim cumhurbaşkanı adayım Berlin’de Almanya başbakanına “ey Merkel sen burada Amerikan’ca değil Almanca konuş” diyebilmeli…

Benim cumhurbaşkanı adayım Lozan’da, Paris’te Berlin’de yürüdüğü zaman Atatürk geliyor diye yürüyecek.

Bizim burada bu heyette dersimciliğe yer yok. Ekmek için Ekmeleddin peşinde değiliz Vatan için Vatan, Türkiye için Doğu Perinçek diyoruz.

12:10 Vatan Partisi Muğla Öncü Gençlik Başkanı Anıl Coşkun konuşuyor.

2019 cumhurbaşkanı seçimlerinin şüphesiz en heyecanlı partisi Vatan Partisi’dir. Çünkü Vatan Partisinin 50 yıldır büyük tecrübe birikimi ve bu süreçte üniversiteleri ayağa kaldırmaya hazır bir gençlik teşkilatı vardır. İlan ediyoruz. Üniversitelerde üniversite gençliğini, liselerde lise gençliğini, yüreği Mehmetçikle çarparken Amerkancı adaylara değil Doğu Perinçek’e oy vereceğini ilan ediyoruz

‘MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ’

12:00 Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Em. Hava Pilot Tümg. Beyazıt Karataş konuşuyor. Karataş, salondakilerle beraber “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı atıyor…

Ben Vatan Partisi’nde bu vatan sevgisini, bu coşkuyu, bu kadirşinaslığı, bu arkadaşlığı, bu kadroları gördüğüm için, gerçekleri önceden görüp ikaz ettiği için, FETÖ’yü 40 sene önceden haber verdiği için, İran’la Suriye’yle Rusya’yla Çin’le ilişkileri geliştirdiği için.

Partimizin cumhurbaşkanı adayı Genel başkanımız Doğu Perinçek. Ben bu coşkuyu bu dostluğu gördüğüm için, milletine en iyi hizmeti vereceğini gördüğü için, gerçekleri yıllar önce gördüğü için, komşularıyla arayı düzeltmek için… Evet katil ABD.

70 düvele Vatan Partisi karşı koyuyor. Onun için Mehmetçik Afrin’de, El Bab’ta Vatan Partisi yanında oldu, kamuoyunun bilgilenmesini sağladı. İncirlikten kalkan uçaklarımız hedef yerlerinin bombaladılar. buradan onlara sesleniyoruz.

GENÇLİĞİN CUMHURBAŞKANI ADAYI DOĞU PERİNÇEK

11:45 Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu konuşuyor:

Gençlik, partisinden hala öğreniyor ve öğrenmeye devam edecek. Partimizden öğrendiğimiz en önemli özellik şudur: Tereddütsüz lmak. Gençlik tereddütsüzdür. Çünkü tereddütlü olan kaybeder. Biz Öncü Gençlik olarak üniversitelerde PKK’yı silerken tereddüt etmedik, etseydik kazanamazdık. Bugün Öncü Gençlik önderliğinde üniversitelerimizde al bayrağımız dalgalanıyor. 68’liler nasıl yankeeleri denize dökerken tereddüt etmedi, biz de conilerin kafasına çuval geçirirken hiç ama hiç tereddüt etmedik ve milletimizin onurunu kurtardık.

Üniversitelerde FETÖ ile mücadele adına gerektiğinde rektörleri işgal ettik ve bugün üniversitelerden fetö temizlenmiştir. Gençlik tarihin zor dönemlerinde, milletin yaşadığı olağanüstü dönemlerde sahneye çıkar ve olağanüstü görevler üstlenir.

Bugün de bizi olağanüstü görevler bekliyor. Milletimiz Afrin’de ve Suriye’nin kuzeyinde Amerika’nın aparatı olan PKK ve FETÖ ile savaşıyor. Üniversitelerden bozguncuları temizlemek bizim onlara en büyük borcumuzdur.

Bugün Vatan savaşının en önemli göreviyle karşı karşıyayız. Cepheye gitmek kadar tereddütsüz yapmamız gereken bir görev. Vatan savaşının liderini cumhurbaşkanı yapmak bugünün en önemli ve savaşı başarıya ulaştıracak görevidir ve gençlik bu görevi de tereddütsüz yapacaktır

Buradan ilan ediyoruz: Gençlik bugün 68’i de, kendisinden önceki bütün gençlik hareketlerini aşmıştır. Gençlik hareketi partisiyle buluşmuştur ve o partinin liderini cumhurbaşkanlığına çıkaracaktır. Buradan söz veriyoruz: Üniversitelerin adayı Doğu Perinçek’tir. Amerika’nın PKK’nın başarı pususuna yatmış olan hiçbir cumhurbaşkanı adayı, değil cumhurbaşkanı olmak, üniversitelerde çalışma bile yapamayacaktır. Doğu Perinçek hala Türk gençliğinin tartışmasız lideridir, Türk milletinin lideridir. 2019’da cumhurbaşkanı olacaktır. Güneş Doğu’dan doğar.

11:30 Vatan Partisi MKK üyesi, İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel konuşuyor:

Burası Bandırma Vapuru’dur. Bu salonda Bandırma Vapuru’nun iradesi ayağa kalkmıştır. Zamanı gelmiştir. Zamanı gelen fikir artık program ve siyasetler olarak Türkiye’nin gündemine oturdu.

Gemileri yakacak olduğumuz zamana geldik. Gemiden dönüş yok artık. Vatan Partisi Milli iktidara yürüyor. Beş bin fişek gibi Anadolu’nun bağrına dağılacağız.

11:15 Vatan Partisi MKK üyesi, Aydınlık Gazetesi Yazarı Em. Astsubay Oktay Yıldırım konuştu:

Her savaş kendi savaşçısını yaratır. Doğa kendi savaşçısını doğurur. Üzerinden Ergenekonlar Balyozlar … Siperin gözünden bakıyoruz dünyaya…

Üzerinden 15 temmuz saldırıları geçmiş, gururuna hücum edilmiş bir ordu nasıl gidecek de Fırat Kalkanlarında, El Bab’da, İdlip’de savaşacak dediler; Türk ordusu savaşır!

Siperin gözünden bakan cumhurbaşkanı kibirli değildir. Arabasını süren şoförün de, çayını getiren çaycıya, Genel Başkan yardımcısına kadar fikirlerini not edendir. Ben biliyorum böyle bir adam. Siperin gözünden bakan cumhurbaşkanı cesurdur, Amerikalarda yürütülen mahkemelere teslim olmaz. Siperin gözünden bakan cumhurbaşkanı hapse atılmaktan, öldürülmekten korkmaz.

Şimdi yeni bir dünya kuruluyor diyor. Yeni bir dünya kurulduğunu hepimiz görüyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı olan cumhurbaşkanı kökleriyle kavgası olmayan bir insan olmalı, Türk milletinin köklerindeki bütün zenginlikleriyle birleştirebilen bir adam olmalı. Siperin gözünden bakan cumhurbaşkanı pusula olmalı. Mehmetçiğin pusulaya ihtiyacı var. karanlıkta, ormanda, dağda, bulutlar güneşi kapattığında eğer o Mehmetçiğin önünde pusula yoksa yolunu şaşırır. Ben böyle bir adamı tanıyorum. Ben böyle bir adamla hapis yattım. Ben böyle bir adamla cumhuriyeti yıkmaya kalkışan Amerika’ya karşı savaşıyorum şu anda.

İLKER YÜCEL: AYDINLIK’IN OLMADIĞI YERDE AYDINLIKÇI YOKTUR

11:00 Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel konuşuyor:

Bu kurultay bir savaş sırasında toplanıyor. Yıllardır bugünlerin altını çiziyorduk . Birkaç kongre önce kefenleri giymeye hazır olun demişti Genel Başkanımız. Şu anda Türkiye, Genel Başkanın ifade ettiği noktada. Şu anda Afrin’de cephede 3 gecedir yağmur yağıyor. tepeden tırnağa Mehmetçiğin mücadeleye girdiği gibi biz de bu kurultaydan sonra boylu boyuna mücadeleye gireceğiz. Bu mücadelede Aydınlık ve Ulusal Kanal en etkili milli silahımızdır. Afrin harekatındaki milli silahlarımızla övünüyoruz. Obüslerimiz var milli silah, menzili 40 km’ye ulaşıyor. Aydınlık’ın menzili de 40 yıldır düşmanı dövüyor, düşmanı tespit ediyor. Aydınlık ve Ulusal Kanal 40 yıl önceden hedefini vuruyor. Bugünden itibaren yayın organlarımızdan Vatan partililerin ve tüm vatanseverlerin daha sıkılaşacağı bir döneme girdik. Aydınlık’ın girmediği yerde aydınlıkçı yoktur…

Elimizde Aydınlık olmazsa ABD saldırganlığına karşı dayanak inşa edebilir miyiz? Elimizde Aydınlık olmazsa Türk Milletini kenetleyebilir miyiz?

İLKER yÜCEL AYRICA mEHMETÇİK’TEN kURULTAY’A MESAJI OKUDU.

10:55 Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Propaganda Bürosu Başkanı Serdar Üsküplü konuşuyor:

Tarihi koşulların, Vatan Partisi’ni iktidara çağırdığı bir dönemdeyiz.

Türk milletinin kaderi bir kez daha Mehmetçiğin süngüsüyle çiziliyor.

Bugün yüreklerimiz Afrin’de savaşan Mehmetçikle atıyor.

Vatan savaşı yarın Münbiç ‘te ardından Fırat’ın doğusunda devam edecek. Amerika’nın 2. İsrail planı ezilene kadar sürecek, uzun soluklu bir mücadele bizi bekliyor.

Ancak sonunda emperyalizmi 100 yıl sonra tekrar mahv edecek olan kahraman Türk milleti ve ordusudur.

Türkiye bugün insanlığın ön cephesidir. Türkiye’nin zaferi Suriye’nin, Irak’ın, İran’ın zaferi olacaktır. Avrasya’nın zaferi olacaktır.

Karşımızdaki düşman, dünyanın en büyük teröristi Amerikan emperyalizmidir.

Zafer için milletimizin topyekun gücünün seferber edebilmesi gerekiyor.

İşte Vatan Partisi’nin programının özü de budur. Türküyle kürdüyle Türk milletini birleştirecek, milli ekonomiyi seferber edecek, komşularımızla kucaklaşacak ve Vatan Savaşını başarıya ulaştıracak programdır.

Partimizin 5 maddede özetlediği Atatürk devrimini tamamlama programı bugün milletin programı haline gelmiştir. İşçisinden – büyük sermayesine, askerinden – polisine – bürokratına milletin ezici çoğunluğu çözümü üretim ekonomisinde, komşularla birlikte, Avrasya birliğinde görmektedir.

10:45 Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin konuşuyor:

Bilince çıkartmamız gereken en önemli gerçek bugün Türkiye’nin ve partimizin tarihi bir fırsatın eşiğinde olduğudur. Tarihi bir dönüm noktasındayız. Bunlar toplumların gündemine gelir gelmez, bundan 100 yıl önce “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözüyle Mustafa Kemal bandırma vapuruna bindiği zaman bir tarihi fırsatın eşiğindeydi. Biz de tarihi fırsatın eşiğindeyiz. Günümüzde devrim emperyalizmin hakimiyetinin kırılmasıdır. Bugün millet bütün olarak emperyalizme karşı birleşmişse devrimin en önemli koşulu gerçekleşmiştir ve şimdi ABD ile cephe cepheye savaşmaktayız.

Liberal ekonomi iflas etti, batı çöküyor, devletçi ekonomiler kazanıyor, borçlanmayla gideceğimiz bir yer yok, üretim ekonomisi diyor; Avrasya diyor TÜSİAD başkanı. İşte bunlar tarihi eşikte olduğumuzu gösteriyor.

Doğru bir program belirlendikten sonra belirleyici olan kadrolardır . Şimdi Vatan Partisi’nin kadrolarının belirleyici olduğu bir tarihi ana geldik.

Türkiye bu süreçten bir milli hükümetle çıkacaktır.

10:40 Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serhan Bolluk konuşuyor:

Kanaatimce partimiz en önemli kurultayını yapıyor. Bizim tarihimizde başka önemli kurultaylar var, fakat hepsi hazırlık kurultaylarıydı. Neye? İktidara… İşte bu kurultay, kanaatimce bir iktidar kurultayıdır. Şimdi bütün o hazırlıkların sonucu olarak partimiz Türkiye’yi yönetmeye, iktidar olmaya hazırdır; bu göreve taliptir. Milletimizden bu yetkiyi istiyoruz ve bu kurultayda bunu ilan edeceğiz. Vatan Partisi iktidara yürümektedir

2019 seçimlerinin parlayan yıldızıdır Vatan Partisi.

Buradan çıktığımız andan itibaren bu parti artık iktidara yürüyen bir partidir.

10:30 Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç konuşuyor:

Türkiye, tarihinde ilk kez Vatan mücadelesi ile işçi sınıfının kurtuluş mücadelesinin örtüştüğü bir süreçten geçiyor.

Emperyalizme karşı mücadelenin Kemalist Devrimi koruma ve geliştirme mücadelemizin başarısı, işçi sınıfımızın ikinci kurtuluş savaşımıza etkin biçimde katılmasıyla mümkündür.

Türkiye ve dünyadaki gelişmeler partimizin de katkılarıyla partimizin öngördüğü doğrultuda gelişmektedir ve bu süreçte en büyük katkıları yapan kişi Genel Başkanımız Doğu Perinçek’tir.

ÖNCÜ GENÇLİK: MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ

10:15 Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş konuşmasını gerçekleştirdi

Olağanüstü kurultayımızla tarihin yasalarının bizi götürdüğü yere, iktidara yürüyoruz.

Uzun yürüyüşün sonuna doğru ilerliyoruz.

Olağanüstü zamanlar, olağanüstü karar ve tavırlarla aşılır.

Olağanüstü durumlar önderlik kabiliyeti ve kararlılığı yüksek liderlerle aşılır.

Türkiye’miz olağanüstü bir dönemden geçiyor. Vatan savaşı veriyor.

Makyajlı simalar; nereden uzatıldığı belli olmayan bir el tarafından palazlandırılan süslü karakterler olağanüstü süreçlerde çıkışlar yaratamazlar.

Egolarının esiri olanlar, küçük kişisel meselelerini büyük memleket davasının önüne koyanlar beceremezler.

Bölücü terör örgütü PKK’nın yan kolu Halkların Demokrasi Partisi’nin (HDP) küstah kadrolarına ahbap olanlar, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı ajan şebekesi Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına göğsünü siper edenler, Atatürkçülüğü kendi Amerikancılıklarını meşrulaştırmak için kullanan reddi mirasçılar kesinlikle yapamazlar!

Bir tek Vatan Partisi Türkiye’yi ve Türk milletini bu savaştan ekonomik, siyasi ve psikolojik olarak başı dik çıkarabilir.

Şehitlerimiz rahat uyusun.

Türk milleti gönlünü ferah tutsun.

Afrin’de ve Türkiye’nin her yerinde görev yapan askerimiz, polisimiz müsterih olsun.

Zaptedilemeyen bir kale de Vatan Partisi’dir.

Vatan Partiliyiz.

Mustafa Kemal’in askeriyiz.

Mustafa Kemal’in tereddütsüz askeriyiz.

Aykut Diş’in konuşmasının tam metni için tıklayın

10:00 Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, kurultayın açılış konuşmasını yapıyor…

Reyhan, açılış konuşmasında şunları söyledi:

Değerli arkadaşlarımız, bugün burada ateşten geçtiğimiz günlerde topladık. Bugün burada Türkiye’yi ateşten günlerden çıkaracak Cumhurbaşkanı adayımızı açıklamak için toplandık. Neden bir kurultayla bunu yapıyoruz. Çünkü biz kapalı kapılar ardında değil, herksin fikrini alarak bunu yapıyoruz. Yoğun, geniş katılımlı ve özgür tartışmalar yürüttük. Halk önderleriyle buluşarak bu kararı aldık. Gelinen süreçte en doğru ve sağlıklı yolu, genel kurultayımızın iradesiyle belirlemenin en güçlü en sağlıklı, en doğru yol olduğuna karar verdik. Buradan bir irade birliğiyle cumhurbaşkanı adayı seçimini yapacağız. Anayasa değişiminin ardından, aday göstermenin yolu en az 100 bin imza toplamaktır. Yüz binlerce imza toplayacağız ve milyonlarca insanla birlikte olacağız. Bugünden başlayarak partimizin yapacağı iş imza toplama işidir…

09:50 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek salona giriş yaptı

09:40 Kurultay salonu doldu kalabalık salon dışına taştı

‘SADECE GENEL BAŞKAN DEĞİL CUMHURBAŞKANI SEÇİYORUZ’

09:30 Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, aydinlik.com.tr’ye kurultayın önemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Reyhan, şunları söyledi:

“Bugün Vatan Partisi’nin Olağanüstü Genel Kurultayını topladık. Genel Kurultayımızı toplamamızın nedeni daha önce de ilan ettiğimiz üzere cumhurbaşkanı adayımızı açıklamaktır. Biz, diğer partilerden farklı olmak üzere partimizin bütün organlarını bütün kurumlarını en geniş biçimde toplayarak cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kararımızı veriyoruz. Dolayısıyla bu da Vatan Partisi’nin Türkiye’nin en demokratik partisi olduğunu gösterir. Kapalı kapılar ardında 3-5 kişi değil, bütün kurultay delegeleriyle her türlü adımımızı atmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla burada da Vatan Partisi olarak Türkiye’ye önemli bir demokrasi dersi olduğunu düşünüyoruz. Bir önemli noktada Vatan Savaşı yürütüyoruz. Bugün belirleyeceğimiz cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin Vatan Savaşını zafere ulaştıracak cumhurbaşkanı olacak. Çünkü ne mevcut hükümet ne de muhalefet alternatif olduğunu söyleyen partiler bir güven yaratmıyor. Vatan Savaşı, terörle mücadele, üretim ekonomisi, komşularla işbirliği sağlayacak birikime ve ferasete sahip değiller. Dolayısıyla Vatan Partisi, kendisini bir çok alanda kanıtlamış bir parti. Bir çok başarısı olan bir parti. Hem parti örgütüyle, hem Genel Başkanıyla özel ve önemli bir parti. Biz burada yalnızca kendi partimizin cumhurbaşkanı adayımızı seçmiyoruz. Türkiye’nin cumhurbaşkanını seçiyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından dostlarımız, bizi sevenler buraya geliyor. Burası dolup taşacak. Salonun birkaç misli insan buraya gelecek. Kurultayımıza bütün vatandaşlarımızı, özellikle Ankaralı dostlarımızı bekliyoruz…

09:00 Delegeler ve vatandaşlar salonu doldurmaya başladı

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir