Vatan savaşında birliği böyle nasıl sağlayacaklar?

Şanlıurfa’da Atatürk büstüne tahra ile saldırı

AKP Hükümeti, bir yandan ülke vatan savaşının ateşi içinde yanıp kavrulurken, ABD ve kara güçleriyle cephe cepheye gelinmişken, milli birliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde bir yandan da böyle meczupları sokağa salarak iç cepheyi nasıl sağlam ve pek tutacağı merak konusu doğrusu!

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, başında sarık bulunan seyyar satıcı, Mehmet Malbora, ‘dinimizde putperestliğe yer yoktur’ diye bağırarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne elindeki tahra ile zarar vermeye kalkıştı. Saldırgan, büstün yakınındaki İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan çıkan askerler tarafından etkisiz hale getirilerek, polislere teslim edildi.

Ulusal Kanal’ın DHA’ya dayandırdığı haberinde, Şanlıurfa Siverek’te seyyar satıcı Mehmet Malbora, öğle saatlerinde resmi törenlerin yapıldığı Hasan Çelebi Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

Şalvarlı ve başında sarığı bulunan Mehmet Malbora, bir anda Atatürk büstünün bulunduğu alana çıkıp, elindeki tahra ile büste zarar vermeye başladı.

Elindeki tahrayla büste rastgele vurarak zarar veren ve ‘Dinimizde putperestlik yoktur. Putperestliğe sahip çıkanlar peygamberin soyundan mıdır?’ diye bağıran Malbora’yı görenler durumu polise bildirerek engel olmaya çalıştı.

Olanlar meydanın yakınındaki Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından fark edildi.

Hızla meydana gelen jandarmalar, elindeki tahrayı aldıkları Malbora’yı büstün olduğu bölgeden indirdi ve gelen polis ekiplerine teslim etti.

Gözaltına alınan saldırgan, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir