Vefa Grubuna saldıran CHP’li Gençlik Kolları Başkanı tutuklandı

Milli birlik ve beraberliğe, toplumsal dayanışmaya en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde siyasi iktidarla muhalefet arasındaki rekabet şiddetlenerek devam ediyor

Adana Yüreğir Vefa Sosyal Destek Grubuna bağlı ekiplerle yaşadığı tartışma sonucu gözaltına alınan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra Cumhuriyet savcısının itirazı üzerine yakalama kararı çıkarılan Yüreğil CHP Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olaya Yüreğil Kaymakamının da karıştığı, Yıldırım’a silah çektiği iddia edildi.

Adana basınının haberlerine göre, Yüreğir’de Vefa Sosyal Destek ekibi, Yüreğir Kaymakamlığı önünde Kaymakam Oğuzhan Bingöl’ün de katılımıyla yardım dağıtırken saldırıya uğradı. Saldırganlardan birinin CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım olduğu ortaya çıktı.

Valilik açıklamasına göre Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün katılımıyla kaymakamlığın önünde Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından gerçekleştirilen yardım dağıtımı sırasında, 4 saldırgan sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu.

Kaymakam ve koruma polisinin uyarılarına rağmen şüpheli şahıslar hakarete devam edip koruma polisine yumrukla saldırdı. Saldırganlar gözaltına alındı.

Şüphelilerden birinin CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım olduğu belirlendi. Dün adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 3’ü savcılık tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı. Eren Yıldırım ise çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Vefa Sosyal Destek Grubu üyelerine CHP’li Gençlik Kolları Başkanı’nın da bulunduğu bir grup tarafından düzenlenen saldırıya tepki gösteren AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, olayla Van’da yaşanan ve iki vatandaşın şehit edildiği saldırıyla ilişkilendirerek, iki olayın paralellik gösterdiğini belirtti. Doğru, Van’da aynı görevi ifâ ederken PKK’lı kalleş teröristlerce şehit edilen vatandaşlarımızın acısını yaşarken bu elim hadise bazı gerçekleri ortaya çıkartmıştır. Ortaya çıkan; bu iki yapının kaygı, yöntem ve düşünce ortaklığıdır” diye konuştu.

Olay hakkında açıklamada bulunan CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasına tepki göstererek iktidarın güç kaybettiği Adana’da yerel yönetimler ve muhalefet üzerinde sistematik bir baskı uyguladığını belirtti. Sümer, “tutuklamanın 19 Mayıs öncesi olması da ayrıca manidar ve düşündürücü olmuştur” dedi. Sümer açıklamasının devamında, “başarısızlığı ortaya çıkan iktidar bizim üzerimizde baskıyı artırıyor. Bir sahra hastanesi projesini günlerce gündemde tuttular. Şimdi de sokak ortasında silah çekilen Yüreğir Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım’ı tutukladılar. Sevgili Eren serbest bırakılmıştı. Daha sonra doğrudan iktidar partisinin sözcüsü ve ardından da Cumhurbaşkanı hedef göstermesiyle tutuklandı. Adana’daki bir ilçenin gençlik kollarıyla bile böyle uğraştıklarına göre durumları gerçekten kötü. Yargının hali ise içler acısı. Gençlik kolları başkanımızın 19 Mayıs öncesi tutuklanması ise ayrıca manidar ve düşündürücüdür” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir