Vekil Göker, AKP milletvekilinin partizanlığına parmak bastı

AK Parti Milletvekili Yasin Uğur da cevabında kapılarının herkese açık olduğunu söyledi

Milletvekili Göker’in, merdi-i kıptinin şecaat arzederken sirkatin söylediği durumundaki partizanlığa suçüstü yapması

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker yazılı bir açıklama yaparak, AK Parti Milletvekili Yasin Uğur’un bir paylaşımında “merdi-i kıpti”nin “şecaat arzederken sirkatin söylediği” durumu yakalayarak, , ilimizdeki belediyelere devlet desteği konusunda yapılan partizanlığa suçüstü yaptı. Vekil Göker, bu durum “ne vicdana ne de ahlaka sığar” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI İLE CHP’Lİ BELEDİYELER ARASINDA AYRIMCILIK VE PARTİZANLIĞIN İKRARI

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli liderliklerinde Cumhur İttifakı olarak Belediye Başkanlarımızın talepleri ile ilgili görüşmeler yaparak Bakanlıklarımızdan hizmet ve yatırımlar almaya devam ediyoruz” dedi.

Bu açıklamaya CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker ateş püskürdü.

Vekil Göker şu ifadeleri kullandı:

“Bu yapılan açıklama Belediyeler arasında bizden ve sizden ayrımının nasıl açık açık yapıldığının en önemli kanıtıdır.

“Burdur Belediyesi’ne, Yeşilova Belediyesi’ne ve Kocaaliler Belediyesi’ne yardım yapmayan zihniyetin, her fırsatta birlik ve beraberlikten bahsetmesi artık gerçekten komik karşılanmaktadır.

Merkezi Hükümetin kin ve garez besleyen, belediyeler arasında ayrım yapan zihniyeti, vatandaşa hizmette kendinden olmayan belediyeleri dışlamaya ve elini kolunu bağlamaya kalkışması ne vicdana ne de

ahlaka sığmaktadır. “Aslında burada iktidar sahipleri CHP’li ve İyi Partili belediyeleri değil, onlara oy veren vatandaşlarımızı cezalandırmaktır. Parti ayrımı ve partizanlık yapmadan tüm topluma hizmet etmek birincil göreviniz olmalıdır.

“Ancak anlaşılan o ki, ayrım yapmaya ve kendinizden olmayanları iktidar sopası ile cezalandırmaya devam edeceksiniz.

“Her platformda Belediyelerimizin hakkı olanı alması ve bu haklarını sonuna kadar savunmayı sürdüreceğiz.”

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Bu açıklamaya AK Parti Milletvekili Yasin Uğur da anında cevap vererek, “kapımız herkese açık” dedi. Milletvekili Uğur açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aslında herkesin bildiği gibi Milletvekillerinin en önemli görevlerinden biri de kendilerine gelen bireysel ve kurumsal talepleri parti ayrımı gözetmeksizin çözüme kavuşturmak için gereken çalışmaları yapmaktır. Milletvekili arkadaşım Sayın Bayram Özçelik’le birlikte bizlere yaz döneminde biriken taleplerini ileten ilimizin belediye başkanları ile toplu bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretlerdeki neticeleri de hem yerel basın hem sosyal medya aracılığıyla halkımızla paylaştık. Bizlere ulaşmayan belediye başkanları haliyle toplantıda bulunamadı. Bizim kapımız bütün Belediyelerimize açık.

Bunu da bütün belediye başkanlarımız bilir. Ayrıca Hükümetimizin Belediyelere ayrımcılık yaptığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır. Bizlere ulaşan ve bu ziyaretlerde yer almayan diğer belediyelerimizin de taleplerini ilgili bakanlık veya kurumlara ileterek çözüme kavuşturmaya gayret ediyoruz. Her fırsatta bizi ayrımcılıkla suçlamak yerine, ‘Vatandaşlarımıza hizmet noktasında biz ne yaptık. Ne tür bir çalışma yapmalıyız’ gibi soruları kendilerine sormalarını tavsiye ediyorum. Tekrar söylüyorum. Bizim kapımız her zaman her görüşten vatandaş ve siyasiye açıktır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir