Virüs belası kimin başının altından çıkıyor?

VİRÜSLERİ DÜNYANIN BAŞINA KİMİN BELA ETTİĞİ BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Dünya yıllardır bulaşıcı enfeksiyon hastalıklarıyla, salgınlarla boğuşuyor. AIDS’ten Kovid19’a dünyanın ve insanlığın üzerine bir karabasan gibi çöken salgınlarla hem milyonlarca can kaybına hem de ekonomik kayıplar ve krizlere maruz kalıyoruz. Bütün bu belaların baş müsebbibinin kim olduğu anlaşılmaya başlandı. Son zamanlarda ve özellikle NATO kuşatmasına karşı askeri harekat başlatan Rusya’nın Ukrayna operasyonu sırasında Ukrayna’daki ABD’nin biyolojik araştırma tesislerinde göçmen kuşlar aracılığı ile enfeksiyon, virüs taşınmasına yönelik projesi ortaya çıkarıldı. Ve ABD bunu ikrar etti. Bu konuda Aydınlık ve Ulusal Kanal’da ciddi ve önemli haberler ve inceleme yazıları yayınlandı. Bunların bir özetini İsmet Öğütücü yapmış, Facebook sayfasında yayınladı. KıvılcımHaber okuyucu ve izleyicilerinin ilgi ve bilgilerine sunuyoruz.

ABD VİRÜSÜ!..

İsmet Öğütücü

Yalanların ortalığı toz duman ettiği bir ortamda, insanlığı çok yakından ilgilendiren bir gelişme bütün gizleme çabalarına rağmen gelip gündeme oturdu.

Amerika’nın Ukrayna başta olmak üzere birçok ülkede kurduğu biyolojik silah laboratuvarları açığa çıktı.

NULAND: “ABD, UKRAYNA’DA BİYOLOJİK ARAŞTIRMA TESİSLERİNE SAHİP”

Rusya’nın NATO kuşatmasına karşı başlattığı askeri operasyon 13.gününde ABD Senatosu’nun Dış İlişkiler Komitesi’nin oturumunda konuşan ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, ‘Ukrayna’da kimyasal ya da biyolojik silahlar var mı’ sorusuna, “Ukrayna biyolojik araştırma tesislerine sahip. Rus ordu birliklerinin onların kontrolünü ele geçirmeye çalışabileceklerinden endişe duyuyoruz, bu nedenle bu araştırma içeriklerinin herhangi birinin Rus kuvvetlerinin eline geçmesini nasıl önleyeceğimiz konusunda Ukraynalılarla birlikte çalışıyoruz” yanıtını verdi.

KİRİLOV: “PENTAGON, TEHLİKELİ BULAŞICI

HASTALIKLARI YAYABİLEN VEKTÖR BÖCEKLERLE İLGİLENİYOR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Koruma Komutanı İgor Kirillov, “Pentagon, tehlikeli bulaşıcı hastalıkları yayabilen vektör böceklerle de ilgileniyor. Ulaşılan belgeler üzerinde yapılan incelemeler, yarasa ektoparazitleri, pire ve kenelerle dolu 140’tan fazla koruyucu kabın Harkov’daki biyolojik laboratuvardan yurt dışına transfer edildiğini doğruluyor” diye açıklama yaptı.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland’ın açıklamalarına da değinen Kirillov, “Dolaylı olarak Pentagon tarafından Ukrayna’daki askerî-biyolojik programın uygulandığını doğruladı.” ifadelerini kullandı.

KİRİLOV: “ABD’NİN EN PERVASIZ PROJESİ,

GÖÇMEN KUŞLARLA ENFEKSİYON TAŞINMASI PROJESİDİR”

Kirillov, şöyle devam etti: “ABD’nin göçmen kuşlar aracılığıyla enfeksiyon taşınmasına yönelik projesi, en pervasız projelerden biri, durumun gidişatını kontrol etmeye imkân vermiyor. ABD ve müttefiklerinin en önemli amaçlarından biri, özellikle de Slavlar olmak üzere çeşitli etnik grupları seçici olarak etkileyecek biyoajanlar elde etmek.”

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Kanaşenkov’da yaptığı açıklamada, “ABD Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilen Ukrayna’da uygulanan bir askeri biyolojik programın izlerinin Kiev rejimi tarafından acil bir şekilde temizlendiği gerçeği ortaya çıkarıldı. Açıkçası, özel bir askeri operasyonun başlamasıyla birlikte, Pentagon’un Ukrayna topraklarında gizli biyolojik deneylerin yürütüldüğünü açığa çıkma konusunda ciddi endişeleri vardı. Şimdi belgeler radyasyon, kimyasal ve biyolojik koruma birliklerinden Rus uzmanlar tarafından analiz ediliyor. Alınan belgeler, Rusya topraklarına yakın bir yerde bulunan Ukrayna biyolaboratuvarlarında biyolojik silah bileşenlerinin geliştirilmesinin gerçekleştirildiğini teyit ediyor. Yakın gelecekte, alınan belgelerin analiz sonuçlarını sunacağız” ifadelerini kullandı.

“ABD, UKRAYNA’DA 2022’DE KUŞ, YARASA

VE SÜRÜNGEN PROJELER ÜZERİNDE ÇALIŞMA PLANLADI”

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD’nin Ukrayna ile Rusya ve diğer komşu ülkeler arasında göç eden yabani kuşlar tarafından patojen transferini incelemek için Ukrayna topraklarında bir projenin uygulanması hakkında ayrıntılı bilgi özellikle ilgi çekici olduğunu belirtti. Açıklamada, “ABD’nin göçmen kuşlar aracılığıyla enfeksiyon taşınmasına yönelik projesi, en pervasız projelerden biri, durumun gidişatını kontrol etmeye olanak vermiyor” denildi. Bakanlık, belgelere göre, ABD’nin 2022’de Ukrayna’da kuş, yarasa ve sürüngen patojenleri üzerinde çalışma düzenlemeyi planladığını söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, yapılan çalışmalarda Slavlar başta olmak üzere çeşitli etnik gruplar üzerinde biyolojik çalışmalar yapıldığını söyledi. Yapılan açıklamada, yakın gelecekte başka belgelerin de açıklanacağını, kamuoyuyla değerlendirme sonuçlarını paylaşacakları belirtildi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’da Antalya’daki konuşmasında “Buralarda barışçıl deneyler yapılmadığı, daha ziyade biyolojik silahlar yaratmayı amaçlayan deneyler yürütüldüğüne yönelik hiç şüphe yok” dedi.

1980’lerden bu yana yaşanan salgın hastalıkları hatırlayalım:

– HIV-AIDS

– Sars

– Domuz Gribi

– Ebola

– Kuş Gribi

– Covid-19

Salgın hastalıklardan korunmak için mutlaka Amerika’dan da korunmak gerekiyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.