Volkan Mengi: “Afetten Burdur Belediyesi sorumludur”

Ali Orkun Ercengiz: “Müflis siyasetçinin yalanı (…) çamur atıp izini bırakmaya çalışıyor”

3 Haziran afetinden Burdur Belediyesi’ni sorumlu tutan AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi bir basın açıklaması yaparak, kent içi sel baskınlarının “sebebinin Bozkurt Mahallemizde Armağan İlci Bulvarındaki çok eski dere menfez geçişinden kaynaklandığı”nı, “yaklaşık 35 yılı aşkın bu yol geçiş menfezinin çok dar olması gelen yağmur suyunun caddelere ve sokaklara taşmasına, vatandaşımızın evlerine su baskınları”na maruz kalmasına sebep olduğunu vurgulayarak, esas sorumlunun menfezi değiştirmeyen Burdur Belediyesi olduğunun altını çizdi. Sosyal medya hesabından cevap veren Başkan Ercengiz ise Volkan Mengi’nin iddialarının “iftira” olduğunu, “çamur at izi kalsın” anlayışıyla hareket ettiğini, “kendi siyasi büyüklerinin bile kuyusunu kazdığı”nı, “utanması”nın olmadığını ileri sürdü.

3 Haziran akşamüzeri sağanak yağış aniden bastırdı.

Yağış giderek doluya döndü.

Aydınlıkevler ve Bağlar Mahallerini vurdu.

Aydınlıkevler Mahallesinde sel suları bir binanın bodrum katını doldurdu.

Bodrum katta yaşayan engelli bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Sel suları Armağan İlci Bulvarındaki onlarca yıl önce yapılmış eski bir menfezin tıkanmasından kaynaklanmıştı.

Bu gün o menfezin başında basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, afetten, taşından, sel sularından ve vatandaşımızın hayatını kaymesinden Burdur belediyesini sorumlu tuttu.

İşte Mengi’nin açıklaması!

Değerli Basın Mensupları
Geçtiğimiz hafta sonu çok kısa sürede ani yoğun yağışın yağması sonucu şehir içinde Deprem evleri mevkiinde yol geçişlerinin eski ve dar olmasından kaynaklı sel baskınına sebep olmuştur.
Son yıllarda İklim değişikliği sebebiyle giderek artan yoğunlukta ve sıklıkta ani yağışlar şehrimizde sellere sebebiyet vermektedir.
Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel kurulunda CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker şehrimizde sellere sebep olanların soruşturulmasını istemesi, ayrıca CHP’li belediye yöneticilerin sosyal medyadan iktidar yetkililerini suçlayıcı beyanlarda bulunmaları bizleri bugün açıklama yapmaya ihtiyaç doğurmuştur.
Hafta sonu gerçekleşen afet şeklindeki yağmurun sele dönüşmesi bizleri ve bütün şehrimizi üzmüştür. Özellikle şehir içinde meydana gelen sel baskınlarının sebebinin Bozkurt mahallemizde armağan İlci bulvarındaki çok eski dere menfez geçişinden kaynaklandığını, yaklaşık 35 yılı aşkın bu yol geçiş menfezinin çok dar olması gelen yağmur suyunun caddelere ve sokaklara taşmasına, vatandaşımızın evlerine su baskınlarına ve maalesef bir vatandaşımızın vefatına sebep olmuştur.
Kamuoyuyla da paylaşacağımız 28.06.2019 tarihli ayrıntılı bir yazı ile Devlet su işleri Bozkurt Mahallesi Deprem evleri mevki Armağan İlci Caddesi dere geçiş menfezi hakkında fotoğraflı belge ile uyarıda bulunmuş ve 35 yılı aşkın bu menfezin acil yeniden genişletilerek yapılması konusunda CHP’li Burdur Belediyesine bildirmiştir.
CHP’li Burdur Belediyesi 3 yıl önce bütün uyarılara rağmen sorumluluk alanlarında hizmet vermesi gerekiyorken, belediye hizmetlerini bırakarak CHP’li belediye yöneticilerin milletvekilliği yarışında olduklarını ve kendi sorumluluk alanları dışında gezdiklerini görüyor ve şehrimiz adına üzüntüyle takip ediyoruz.
Bütün uyarılara rağmen dere geçişlerini yapmayan ve 1 vatandaşımızın vefatına sebep olan CHP’li Burdur Belediyesi Yöneticileri hakkında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız ve ayrıca İçişleri Bakanlığından konunun ayrıntılı araştırılması konusunda müfettiş isteyeceğiz.
Evet, kendi sorumluluklarını unutturmak için her platformda yüksek sesle bağıranlar ve iftira atmaya çalışanlara karşı doğruları belgeler ile anlatmaya AK Parti teşkilatları olarak devam edeceğiz. Elbette afetler karşısında birçok önlem bazen yetersiz kalabilir ama kendi sorumluluklarını yerine getiremeyenler kendilerini gizlemek için çamur atmalarına da göz yummayacağız. Rabbim bir daha böylesine büyük afetleri bizlere yaşatmasın ve bütün kurumlarında hazırlıklı olmaları için var gücüyle çalışmalarını da halkımız beklemektedir. Bizlerde bu konularda destek olmak ve çalışmaların hızlanması için mücadele edeceğiz, her zaman her türlü iş birliğine varız.
Takdir çok kıymetli Burdur kamuoyunundur…
Saygı ve Selamlarımla

İDDİALAR “İFTİRA”, “AKP’NİN BAŞKANI ÇAMUR AT İZİ KALSIN” ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYOR

Sosyal medya hesabından Mengi’ye cevap veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Volkan Mengi’nin iddialarının “iftira” olduğunu, “çamur at izi kalsın” anlayışıyla hareket ettiğini, “kendi siyasi büyüklerinin bile kuyusunu kazdığı”nı, “utanması”nın olmadığını ileri sürdü.

İşte Başkan Ercengiz’in cevap yazısı!

AKP’nin il Bşk yine iftiralarla dolu bir açıklama yapmış.
Bunun da altında kalır ama maalesef siyaseten bunu gelenek haline getirdiği için çamur atıp izini bırakmaya çalışıyor.
Daha geçen hafta iftirasında boğuldu ama utanmadı.
Utanması varsa istifa eder ama nerde.
Asıl siyasi beklenti ile bu kadar çok çirkinliği yapan sensin.
Çık sokağa bir bak hakikaten bu halk senden memnun mu?
Kendi siyasi büyüklerinin bile kuyusunu kazdığını “abilerin” de çok iyi biliyor.
Siyasi sonun çok yakın, senin için üzülüyorum hızlı gittin tez tükendin!
Kimlerle iş tutup kimlere nasıl tezgâh kurduğunu “abilerin” de biliyor o yüzden bence artık çok bu yollara tenezzül edip daha da küçük siyasetçi olma!
Son tavsiyem; hayat çok uzun, onur siyasetten daha önemli
İktidarda kalmak değil itibarlı olmak gerekir…
Gereken yanıt kurumsal olarak en kısa zamanda verilecek ve bu müflis siyasetçinin yalanı yüzüne vurulacaktır…
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.