“Yakayı ele verdi; neresi yalan; bal gibi doğru!”

Mübeccel Rehabilitasyon Merkezi tartışması renklenmeye başladı.

Siyasi boyuttan rant boyutuna evrilme eğilimi gösteriyor.

Hedefteki isimlerden biri olan, 10 yıl önce KıvılcımHaber’in sonuna kadar takip ettiği ve arşivinde bol doküman bulunan dönemin FETÖ tutuklu zanlısı Vali ile dönemin Belediye Başkanı’nın özel himmetleriyle bir provokasyon sonucu Dernek’ten uzaklaştırılan, Merkez’in esas sahibi olan Derneğin ilk yöneticilerinden, Sakatlar Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Yavuz Kaya’dan cevap geldi. Kaya gönderdiği yazılı açıklamasında Mübeccel Sayılı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’ni 3’ncü şahıslara devreden Durmuş Turgut ile ilgili olarak, “yakayı ele verdi; neresi yalan; bal gibi doğru!” dedi.

İşte Durmuş Turgut’un açıklaması!

İşte Yavuz Kaya’nın açıklaması!

İtiraf etmişsin kontenjan adayı… Açıklamanda rehabilitasyon merkezini 3. Şahıslara devir ettiğini kendin yazmışsın! Farkında değilsin! ‘Birisi çıkmış engellilerden bedavaya aldığı engelliler rehabilitasyon merkezini hava parasına satıp halkçı aday olmuş’ paylaşımım demek ki çok doğru ve yerinde bir paylaşım olmuş.

18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili bir kutlama ve aziz şehitlerimiz için minnet duygularınızı ifade eden bir metin paylaşmanız benim için çok daha anlamlı ve önemli idi ama böyle özellikli bir günde şahsınızın yaptığı işi paylaşmanız hiç te güzel olmamış, yakıştıramadım. 

Öğrencilere layığı ile görevini yapan tüm öğretmen arkadaşlarıma, yeni işleticisine, engelli dostlarıma, ailelerine ve bağış yapan hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Sağlık, sıhhat, mutluluk, engelsiz günler diliyorum.

Tabiri caizse karanlıkta yumruk sallamışsınız, kendinize vurmuşsunuz. ‘Burdur Engeliler Derneği size bağış yaptı, şahsıma yapılmış hiçbir bağış yoktur’ yazarak asıl iftirayı siz yapmışsınız! Konuyu saptırmışsınız. Benim bu yönde bir paylaşımım olmadı.

Şimdi size soruyorum;

Doğru olan bir şeyi paylaşmak Cumhuriyet Halk Partisi’ni neden küçültsün?

Burdur Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği’nden söz konusu yeri, dayalı döşeli, öğrencileri ile birlikte çalışır vaziyette, halk dilinde anahtar teslimi ihaleye katılarak kapalı zarf ile en uygun kira teklifi verip, kiracısı oldunuz. Kiraladığınız yer için Burdur Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği veya herhangi bir yöneticisine isim hakkı, hava parası adı altında bir bedel ödediniz mi?

Söz konusu rehabilitasyon merkezini 2018 yılında 3. Şahıslara devir ederken siz ne kadar paraya devir ettiniz? Açıklamanızda bu konuyu net yazmamışsınız, araçlarla yuvarlamışsınız, şeffaf olunuz.

Derneğe ait olan bir mülk ve işletme kiraya verilirken ihaleye çıkarılmıştı. Siz devir yaparken ihaleye çıkarılıp çıkarılmadığını bilmiyorum. Sizin bu konuda görüşünüzü merak ettiğim için soruyorum halka açık ihale ile kiraladığınız yerin şimdi ihaleye çıkarıldı mı? Çıkarılmadı ise 3. Şahıslara devir edilmesi doğru bir uygulama mıdır, yoksa olası bir ranta zemin hazırlama mıdır? Yapmanız gerekenin,  işletme hakkını tekrar Derneğ’e bırakmak ve Derneğin de yeniden ihale ile işletme hakkını  bir başka hak edene vermesinin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Hakaret ve tehditten bahsetmişsiniz. Böyle bir paylaşım yoktur. Beni başkaları ile karıştırmayınız! Size hakaret eden ve tehdit eden var ise yasal yollara derhal başvurmak sizin en doğal hakkınız. Ben de dâhil hiç durmayın! Bak yakınların yorum yapmış, çamur atanlara gereği yapılacaktır. Sayfamdan okuyabilirsiniz.

Olayı saptırıyorsunuz. Unutmayın ki Dernek, benim görev yaptığım dönemde engelli olan herkese yardım ve bağış yapan Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamu Yararına Çalışan Statüdeki bir dernekti. Bu isim çok şeyi içerisinde barındırır, tabi ki anlayana. Sözde değil özde engellilerin yanında olduğumu şahsınız en iyi bilenlerdendir. Aradan 10 yıl geçti. Şimdi siz ve kurumunuz benim bıraktığım çıtayı nerelere getirdiniz? Neredesiniz? Yoksa para kazanmak için farklı yöntemleri mi kendinize uygun görüyorsunuz? Dürüst olmak erdemliktir.

Huzur için yola çıktığınız Burdur’da huzuru gecenin geç saatinde, sağlık ve ruh halinizi bilmiyorum ama Serkan Daban isimli kişinin evine 2-3 araba insanla gidip, nahoş konuşmalar yaparak mı sağlayacaksınız? Sizin huzur çabanızı Burdur baskıcı, baskıncı olarak algılayabilir. Dikkatli olun CHP’ye zarar verebilirsiniz. İl Başkanı ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bu olay karşısında nasıl tavır alır bilemiyorum! Bildiğim şey şudur. Sosyal demokrat, halkçı bir yapı, fakir fukara, garip guraba üzerinden rant elde etmek isteyen rantçıların karşısındadır. Hele hele üyesi bulunduğum İYİ PARTİ Genel Başkanım Meral AKŞENER bu konuda daha da hassastır. İl ve İlçe Başkanlarım konuyu irdeleyebilir. İşte bu yüzden MARTIN SONU BAHAR sloganı Durmuş Turgut sizin için uygun olmamış.

Ali orkun Ercengiz’in projeleri

“Ata Eti, İte Otu!”

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı ““Yakayı ele verdi; neresi yalan; bal gibi doğru!””

 1. Haberimize önceki Başkan Sebahattin Akkaya’dan WhatsApp üzerinden açıklama geldi.
  İşte Başkan Akkaya’nın açıklaması!
  “İyi akşamlar Fatih Bey,
  Yazınızda bahsettiğiniz kursun belediye ile uzaktan yakından bir alakası yoktur. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Özürlüler Derneğinin ortaklaşa yürüttüğü bir proje olduğunu biliyorum. Bizden sadece yer talepleri oldu. Biz yerimiz olmadığından karşılayamadık. Dernek yer bularak faaliyetine devam etti. Kapatılması konusu ilgili kurum şartlarına riayet edilmediği şeklinde izah edilmişti.
  Bilgilerinize rica ederim.
  Selamlar…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir