İftira mı gerçek mi?

Bir süredir sosyal medyada tartışılan Mübeccel Sayılı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nin satışıyla ilgili tartışma ve paylaşımlar sonunda bomba gibi patladı. Özellikle yerel seçimlere yönelik AKP çevrelerinden CHP ve adayları hakkında kamuoyunda olumsuz algı yaratmaya yönelik, bu merkezin satışının yolsuzluk ya da uygunsuzluk, engelli vatandaşların istismarından fayda sağlama, 2014’de Ali Orkun Ercengiz çevresinde, 31 Mart seçiminde Cumhur İttifakı adayı Deniz Kurt’un çevresinde bulunan bir şahsiyetin evinin basıldığı şeklindeki iddia ve paylaşımlara CHP Meclis adayı ve ilgili Merkez’in eski sahibi Durmuş Turgut sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Başsavcılığa suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Şu anda Amerikancı casusluk ve terör örgütü FETÖ’den tutuklu zanlı dönemin Valisi ve dönemin Belediye Başkanının himmetleriyle engelli kursunun kapatılması şartlarında oluşmuş kurslardan olan Mübeccel Sayılı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi sahibinin açıklamalarında kamuoyunun dersler çıkaracağı önemli detaylar bulunmaktadır.

Ayrıca KıvılcımHaber’e, konunun muhataplarından, dönemin Valisinin ve Belediye Başkanının hedefindeki adam Yavuz Mehmet Kaya da açıklaması olacağını, bilahare göndereceğini ifade etti.

İşte Turgut’un açıklaması!

16.03.2019 tarihinde Sayın Mehmet Yavuz Kaya’nın facebook sayfasında “ birisi çıkmış engellilerden bedavaya aldığı engelliler rehabilitasyon merkezini hava parasına satıp halkçı aday olmuş “ şeklinde asılsız bir haber yapmış ve kamuoyunda HEM BENİ HEM DE ÜYESİ OLDUĞUM CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ni küçük düşürmeye çalışmıştır. Bu haberin doğruluğunu bile araştırmadan aynı doğrultuda Sayın Serkan Daban isimli şahıs da benzer paylaşımlarda bulunmuştur.

​Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Mübeccel Sayılı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi adı altında engelli çocuklarımıza en iyi şekilde layıkıyla gerekli sevgi ve eğitim verilmiştir. Bu eğitim sırasında bana yardımcı olan tüm öğretmenlerime ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ve engelli çocuklarımıza verilen eğitimin yapıldığı taşınmaz Burdur Engelliler Derneği’nin mülküdür ve kirası ödenmiştir. Ancak 2018 yılında sağlık sebeplerim nedeniyle şirkete ait araçlarla birlikte okulun işletme hakkı başka bir 3. şahsa devredilmiştir. Sayın Mehmet Yavuz Kaya ‘nın dediği gibi Burdur Engeliler Derneği tarafından şahsıma yapılmış hiçbir bağış yoktur. Bu konuda her iki şahsında elinde belge var ise kamuoyuyla paylaşmalarını ve yapmış olduğum işlerde her hangi bir suç işlediysem Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmalarını rica ediyorum.

​Kamuoyu asılsız haberlerle meşgul edilmiş, şahsım çeşitli kişiler tarafından hakarete uğramış, tehdit edilmiş ve iftira atılmıştır. Tanımadığım şahıslar bile bu kişilerin paylaşımları altında beni tehdit etmiş ve bana hakaret etmişlerdir. Siyaset hakaret ve tehditle yapılmaz. Bir gün bu şahıslarda bunu öğrenecektir, bunu temenni ediyorum.

​ Tüm bu yaşananlar için her türlü hukuki talep ve dava açma haklarımı kullanacağımı da belirtmek isterim.

​BURDUR CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN BİR ÜYESİ OLARAK UZUN SÜREDİR SİYASET YAPMAKTAYIM. SAYIN MEHMET YAVUZ KAYA VE SAYIN SERKAN DABAN’DA YAPMIŞ OLDUĞUM SİYASETİ İYİ BİLMEKTEDİRLER. SEÇİME SAYILI GÜNLER KALA HER İKİ ŞAHSIN ASILSIZ AÇIKLAMALARI VE NEDENİNİ KAMU OYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM.

​Biz Burdur’da huzur için yola çıktık ve huzuru getirmek adına her türlü çabayı göstereceğiz. İşte bu yüzden MARTIN SONU BAHAR…….

​Sevgi ve saygılarımla.18.03.2019

​​​​​​​CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI

​​​​​​​DURMUŞ TURGUT

ALi Orkun Ercengiz’in projeleri

“Ata Eti, İte Otu!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir