Yasin Uğur, HDP’lilerin üzerine yürüdü

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM’de), İmar Kanunu’nun 30’ncu maddesi görüşmeleri sürürken ABD’nin “kara kuvvetim” dediği bölücü terör örgütü PKK’nın parlamento kolu, eski Eş Başkanı Demirtaş’ın “bizzat Apo’nun projesi olduğu”nu söylediği Halkların Demokrasi Partisi (HDP) ve AK Parti grupları arasında gergin anlar yaşandı. İki grup milletvekilleri birbirlerine girdi. Bu arada Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “silahlı Kürt muhalefetine savaş açılmıştır” diyen HDP/PKK’lı milletvekilinin üzerine yürüdü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM’de), İmar Kanunu görüşmeleri süreci 30’ncu madde üzerine geldiğinde AK Parti Grubu ile HDP/PKK grubu arasında bir anda gergin anlar yaşandı.

Amerika’nın “kara kuvvetim” diye nitelediği, 10 binlerce TIR ağır silahlar verdiği bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı olan, eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın açıkça “Apo’nun projesi olduğu”nu belirttiği, birçok üyesinin terör örgütü üyeliğinden hapiste tutuklu ya da hükümlü olduğu Halkların Demokrasi Partisi (HDP) ile suç örgütü olarak kurulmuş ve gittikçe suç örgütü haline gelmiş böyle bir partinin parlamentoda varlığına tahammül ederek suç işleyen AK parti Grubu aniden birbirine girdi.

Bu arada HDP Milletvekili Mensur Işık, “silahlı Kürt muhalefetine savaş açılmıştır” diye bağırdı.

Gerginlik bu andan sonra had safhaya çıktı.

Burdur Milletvekili Yasin uğur, “silahlı Kürt muhalefetine savaş açılmıştır” diyen HDP’li milletvekilinin üzerine yürüyor.

Bir yandan da “gel buraya, buraya gel” diye bağırdı.

Bir süre arbede yaşanan olay araya giren diğer milletvekillerince yatıştırıldı.

HDP’li Milletvekili Mansur Işık Meclis’ten çıkarıldı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir