Yaşlı vatandaşlar kahvaltıda biraraya geldi

Yaşlılar Haftası’nda yaşlı vatandaşlara

Öğretmen Evi’nde kahvaltılı program düzenlendi.

Burdur Huzurevi sakinleri ve il merkezinin değişik mahallelerinden gelen yaşlı vatandaşların katıldığı kahvaltı programında Yaşlılar Haftası kutlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün düzenlediği kahvaltılı Yaşlılar Haftası programına Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, kurum müdürleri, siyasi parti başkanları ve muhtarlar katıldı.

Vali Yılmaz yaptığı konuşmada, ”bizler her zaman konuşuyoruz, bugün sizlerin de talepleri varsa, sizin de söylemek istedikleriniz varsa, yanlışımız eksiğimiz varsa, büyükler olarak bize söylemek istediklerinizi paylaşın, bugün sizleri dinleyelim, taleplerinizi alalım. Belki de düzeltmemiz gereken şeyler olabilir” dedi.

Vali Yılmaz şu görüşleri paylaştı:

“Hepimizin bildiği gibi bizim toplumumuzun temeli aile kurumudur. Aile içerisindeki en önemli yer de büyüklerimize aittir. Ama zaman içerisinde çekirdek aileye doğru geçiş başladıktan sonra bir takım değerlerimiz, bizim kültürümüzden olan değerlerimiz maalesef yozlaşmaya başladı. Hocam biraz önce dua ederken büyüğe saygı, küçüğe sevgi dedi. Bunu unutmaya başladık. Bunların unutulmaması için, gereken çalışmaları hepimizin yapması lazım. Bu hem devlet olarak, hem millet olarak, aile olarak, büyükler olarak bunları gerçekleştirmemiz gerekiyor. Benim her zaman söylediğim şudur; büyüklerimiz belli bir tecrübeyle hayatı yaşamış. Bu yaşadıkları tecrübeyi bizlere aktarmaları gerekiyor. Küçüklerin de o tecrübeden istifade etmesi lazım. Özellikle işyerlerinde beraber iş yapan, firmalarda gördüğüm şu, çırakların ustaların, küçüklerin büyüklerin tecrübesinden, bilgi biriminden istifade ederek gerekli birlikteliği göstermeleri gerekiyor.

“Çünkü bizden sonra gelen neslin bizlerden daha iyi olması lazım. Bu devletin gelişmesi için, bu devletin, bu milletin, muasır medeniyet seviyesini yakalayabilmesi için, her gelen nesil, önceki nesilden daha iyi olması lazım. O şekilde yetiştirmemiz lazım. Hamdolsun yetiştiriyoruz ama çocuklarımız da büyüklerimizin tecrübesinden istifade etmesi lazım yoksa okyanusun içinde boğulup gidiyorlar. Onun içinde aile ortamımızı muhafaza etmemiz gerekiyor. Ben fazla uzatmayacağım başta söylemiştim. Sizlerin söylemek istediği hususlar varsa, bugün her mahalleden burada büyüklerimiz var. Muhtarlarımızdan önce sözü büyüklerimize bırakacağız, bilginiz olsun. Söz söylemek isteyen varsa talepler varsa alalım çözümü noktasında elimizden gelen gayreti tüm arkadaşlarla birlikte yapmaya çalışıyoruz. Ben tekrar katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir