Yaşlılar Haftası’nda Huzurevi Ziyareti

Vali Kürklü, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebeti ile Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi’ni ziyaret ederek Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. 

18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebeti ile Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi’ni ziyaret eden Burdur Valisi Hasan Kürklü, Huzurevi sakinlerine hal hatır sordu, sorunlarını dinledi. Valilik Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden bildirildiğine göre, Huzurevi sakinleri ile selamlaşan Vali Kürklü, onlarla sohbet etti. Yaşlılar Haftası nedeniyle yaşlıları kutlayan Vali Hasan Kürklü, onlara bir sıkıntıları olup olmadığını sorarak ihtiyaç halinde her zaman yanlarında olacaklarını ve bütün sıkıntılarıyla ilgileneceklerini, kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu söyledi.

Berberoğlu Huzurevi’nde kalan bütün yaşlılarla tek tek ilgilenen Vali Kürklü, Huzurevi sakinlerinden birinin okuduğu kahramanlık şiirini de dinledi.

Vali Kürklü dün de Yaşlılar Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınlamıştı. Türk milletinin yaşlıları asla bir yük olarak değil, tam tersine onların varlıklarından mutluluk duyan bir medeniyet ve kültürün bireyleri olduklarının altını çizen Vali Kürklü, “sevgi, saygı ve fedakârlığın gelişmesinde, toplumsal hayatımızın ahenkli bir şekilde devam ettirilmesinde, gençlerimizin ve çocuklarımızın yetiştirilmesinde yaşlılarımızın katkısı büyüktür” diye ifade etmişti.

Vali Kürklü şöyle demişti:

“Yaşlılık her birimizin gelecekteki kaçınılmaz halidir. Bu yüzden yaşlılarımıza, özellikle anne ve babalarımıza gereken saygı ve sevgiyi içtenlikle samimi bir şekilde göstermeliyiz. Yaşlılarımızı merhamet duygularının yanında, bilgi ve tecrübeleri ile bize kılavuzluk edecek kişiler olarak görmeliyiz.

“Yaşlılarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü, onlara olan minnet borcumuzun temelini oluşturmalıdır. Zira yaşlılarına, sevgi ve saygıda kusur eden ve onlara sahip çıkmayan toplumların geleceğinin aydınlık olmayacağı inancındayım.

“Bu düşüncelerle Burdur Halkı’nın ve tüm yaşlılarımızın “Yaşlılar Günü ve Haftası”nı kutlayarak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir