Yavuz Kaya’dan, Belediye’ye 9 soru

Belediye Meclisi’ndeki çalışmaları, her ay toplanan Meclis’e dikkate alınmasa da her ay birkaç önerge sunması, olaylı Encümen üyeliğine sürpriz bir şekilde seçilmesi, Belediye akaryakıt istasyonlarındaki otogaz fiyatlarındaki polemiği ile Burdur kamuoyunun dikkatini çeken İyi Parti Meclis ve Encümen üyesi Mehmet Yavuz Kaya, İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan’la birlikte partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasıyla şimdi de son Meclis toplantısındaki imar değişikliği konusunda Belediye Başkanlığı’na 9 soru yöneltti.

İşte Kaya’nın soruları!

8 Kasım tarihinde yapılan Belediye Meclisinde alınan karara istinaden, Burdur Belediyesi ve Burdur Çevre Şehircilik Müdürlüğünce alınan bu kararla alakalı endişe ettiğimiz bir takım sorularımız var. Bunları siz değerli basınımız aracılığıyla sormak istiyoruz.

  1. Yapılan imar çalışmasında bu daire artışını kaldıracak altyapı çalışması var mı, su ve isale hatları yeterli mi?
  2. Yapılan imar tadilatı çalışmasına istinaden mevcut imarlı alanlarda bile yapılanma yokken, mevcut imar planlı olan yere neden düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme neden diğer ada bazındaki arsa ve arazilere yapılmamaktadır.
  3. 18 uygulamasında ve ya imar düzenlemesinde bölgedeki konut artışının bölgeye getireceği yük hesaplanmış mıdır ?
  4. Mevcut artıştan doğan konutların bölgedeki yapılanmalar ve diğer arsaların düzenlenmesinde bırakılan parkların, yeşil alanların, sosyal donatı çeşitleri nelerdir.
  5. Her konuda birbirlerine muhalefet olan CHP ve AKP’yi bu konuda birleştiren neden nedir.
  6. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Meclis Üyemiz MEHMET YAVUZ KAYA’ya şimdiye kadarki toplantılarda her türlü cevabı verirken neden bu konuda sessiz kalmıştır.
  7. Belediye başkanı toplantıda sorulara cevap veremeyince neden yardımına AKP’Lİ Birkan İŞ koşmuştur.
  8. Normal bir vatandaş yeşil alanı alma cesareti gösteremezken, arsa sahibine hangi güvenceler verilmiştir ki yeşil alanı satın almıştır.
  9. Belediye meclisinde alınan bu kararı, CHP’li meclis üyesi ATAM GÜLCÜ yine eline alıp esnaflarımızı gezecek mi?

Takdir halkımızındır…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir