Yaya önceliği farkındalık etkinliği

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Namık Kemal Caddesi- İstasyon Caddesi kavşağında sürücülerde farkındalık oluşturmak amacıyla yaya önceliği ve trafik kuralları bilgilendirme etkinliği düzenlendi. Broşürler, el ilanları ve polis düdüğü dağıtıldı

Öncelik hayatın, Öncelik yayanın
Sabrınla yol ver hayata
Dikkatinle yol ver hayata
Hatalı sürücüye kırmızı düdük

Yukarıdaki sloganlar çerçevesinde sürücülerde, görevli kişi ya da ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işaretleri ve levhalarla belirlenmiş kavşak giriş-çıkışları ve yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak zorunluluğu ile yaya ve okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkının verilmesi zorunluluğu hakkında farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Burdur İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, emniyet ve jandarma ekipleri katıldı.

Müdür Bitirik ve Komutan Güder bizzat sürücülere farkındalık konusu kuralları hatırlattı, broşür ve el ilanı dağıttı.

Etkinlik sonrasında basına konuşan Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, “Burdur Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı olarak trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için bir farkındalık yapmak istedik. Trafikte yayaya öncelik uygulaması, cep telefonu ile konuşmama, hız sınırlarına uyma, kırmızı ışık kurallarına riayet etme ve diğer trafik kurallarıyla ilgili hatırlatma yaptık, farkındalık oluşturmak istedik. Amacımız vatandaşımızın canını ve malını korumak” ifadelerini kullandı.

Yaya önceliği kuralları videoları

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir