Yeni bir parti daha kuruluyor

Önümüzdeki süreçte siyasi piyasa renklenecek. Siyasi dengeler değişecek. Yüzde 1-2 olan iktidar atlama çıpası binde 1-2’lere düşecek. CHP eski milletvekili Özlem Ağırman’ın Gelişim ve Demokrasi Partisi’ni kuracağı belirtildi.

VeryansınTV’nin haberine göre, Türk siyasi hayatına yeni partiler katılmaya devam ediyor. Son olarak, Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, Yenilik Partisi adı ile bir parti kurduğunu duyurmuştu.

CHP’den istifa ettikten sonra Gelişim ve Demokrasi Platformu adı altında örgütlenen ve bu ad ile partileşme sürecine giren Özlem Ağırman, 7 Ekim günü bir basın açıklaması ile partileşme hareketini başlatacak.

Ağırman, yaptığı basın davet metninde Oda Tiyatrosunda 7 Ekim’de tiyatro gösterimini müteakiben yapacağı basın açıklamasıyla Gelişim ve Demokrasi Partisi’nin kuruluşunu açıklayacak.

ÖZLEM AĞIRMAN KİMDİR?

1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. 1990-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İBB Planlama ve İmar Müdürlüğü, Şehir ve Bölge Planlama Birimi’nde görev yapan Özlem Ağırman, 1999 yılında İBB’den ayrılarak eşi Mimar M. Tekin Ağırman ile birlikte kendi firmasını kurdu. CHP ile yolları 1999 yılında kesişen Özlem Ağırman memuriyetten ayrıldıktan sonra CHP üyesi oldu.

Özlem Ağırman, 2001- 2003 tarihleri arasında CHP Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 2003-2005 tarihleri arasında ise CHP Tuzla İlçe Yönetim Kurulu İlçe Sekreterliği görevini yapan Özlem Ağırman, 1 Kasım’da 26. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı oldu. 24 Haziran seçimlerinde CHP’de parti içindeki muhalif kanatta yer alması üzerine disiplin kuruluna sevk edildi. Bu karar sonrası Özlem Ağırman CHP de istifa etti.

Ağırman’ın Twitter hesabı incelendiğinde Muharrem İnce ile temas ve ilişkileri somut olarak görülebiliyor. Açık açık İnce taraftarlığını açık ediyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir