Muhittin Başkan’ın durumu hiç iyi değil!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret eden, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’dan Başkan Böcek’in tedavi süreci ve durumu hakkında bilgi alan Ordu’nun eski Belediye Başkanı, 25’inci, 26’ncı ve 27’nci Dönem CHP Ordu milletvekili, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun’un gazetecilere açıklamada bulundu. Torun’un ifadelerindeki zorlanmaları ve tutarsızlıkları dikkat çekti.

İşte Antalya Büyükşehir Belediye TV’sinden de yayınlanan o açıklama!

Rektörümüz ziyaret ettik. Kendileri detaylı bir bilgilendirme yaptı.

Tabii daha önceki hastanemizde tedavi süreci olumlu bir şekilde yapılmıştı. Burada da o tedaviye ek olarak süreç devam ediyor.

Bugün en son aldığımız bilgi de – biz toplantı halindeyken gelen bilgi de- bir tık daha ileriye gittiğini, iyiye gittiğini, her şeyin kontrol altında olduğunu, sürecin yakından takip edildiği ifadesi oldu.

Tedavide herhangi bir eksikliğin olmadığını, hani bazen kamuoyu nezdinde de yanlış bilgilendirmeler oluyor, çok farklı ifadeler oluyor, yok nakildir, şöyle oldu böyle oldu – her zaman söylediğimiz gibi ona değil, açıklamalara –Büyükşehir Belediyemizin her gün yaptığı açıklamaları var. Belki siz her gün aynı açıklamaları duyduğunuz için sanki rutin bir iş gibi görüyorsunuz ama gerçekten sağlığı belli bir periyotta iyileşme yönünde devam ediyor. Farklı bir tedavi şekli de şu anda düşünülmüyor.

Dediğim gibi her şey kontrol altında burada. Bilinci yerinde. Doktorlarımız da bütün Akdeniz Üniversitesi uzman hekimleri de tedavi devam ettiriyor.

Konuşabilir bir durumu var mı, bilinci yerinde dediniz?

Yani, tabii, konuşma durumu hakkında bilgi almadım ama tepki veriyor, konuşulanı anlıyor, bazı tepkileri veriyor.

Hala yoğun bakımda değil mi?

Evet, şu anda hala yoğun bakımda. Yoğun bakımda olması da gerekir. Çünkü şu anda bir tedavi süreci var. O dikkatle, özenle takip ediliyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir