Yeni bir revizyon imar planı şart!

Geçmişte Belediye meclislerinde Üzerinde Kıyametler

Koparılan, Yoğun Tartışmalar Yaşanan Revizyon İmar Planı Yeniden Gündemde

Üniversitenin gittikçe gelişmesi ve yeni askeri birliklerin ilimizde konuşlandırılması başta olmak üzere ilimizin beşeri yönden büyümesi ile mevcut fiziki bünyesi arasındaki çelişmeler şiddetlendikçe bir yandan konut fiyatlarının yükselmesi diğer yandan konut kiralarının fırlaması, ilimize yeniden bir revizyon imar planı hazırlanmasını dayattığı ortaya çıktı. Başkan Ercengiz yaptığı yazılı açıklamada, “yeni bir revizyon imar planı şart” dedi.

BURDUR’A YENİ BİR REVİZYON İMAR PLANI ŞART

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur’da yaşanan değişim sonucu olarak Burdur’a olan ilginin artması nedeniyle yeni bir revizyon imar planının şart olduğunu söyledi.

2012 REVİZYON İMAR PLANI,

BURDUR’UN ARTAN NÜFUSUNA CEVAP VERMEKTEN UZAKTIR

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeni bir revizyon imar planı yapılacağının sinyalini verdi.

İmar planı hakkında açıklama yapan Başkan Ercengiz, “üniversitemizin öğrenci, akademisyen ve çalışan artışı, askeri birliklerin Burdur’a gelmesi ve Burdur’a olan ilginin artması nedeniyle ilimizde konut ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. 2012 yılında revize edilen imar planındaki öngörüler şuan ki ihtiyacı karşılayamamaktadır” dedi.

YAPILAŞMAYA KAPALI FAY HATLARI, GEREKLİ SONDAJ

VE BİLİMSEL ÇALIŞMALAR SONUCU TEDBİR ALINARAK YAPILAŞMAYA AÇILMALI

Burdur’un revizyon imar planının yenilenerek kentin ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini vurgulayan Başkan Ercengiz, “plana esas jeolojik etüt raporlarının yenilenerek, yapılaşmaya kapatılmış olan fay hatlarıyla ile ilgili daha detaylı sondajlar yapılması ve önlem alınarak yapılaşmaya açılması için çalışma başlatacağız” diye konuştu.

BAZI MAHALLELERDEKİ YOĞUNLUK

SIKINTISI GİDERİLEREK CAZİP HALE GETİRİLMELİ; TEPE,

SİNAN VE KARASENİR MAHALLLERİNİN MAĞDURİYETLERİ ÖNLENMELİ

Yeni bir revizyon imar planı yapılarak yoğunluk bakımından sıkıntı yaşanan mahallerin rahatlatılmasının ve daha cazip hale getirilmesinin sağlanmasının gerektiğinin altını çizen Başkan Ercengiz, “Tepe, Sinan ve Karasenir Mahallelerimizin tekrar gözden geçirilerek mağduriyetlerinin giderilmesi gerekiyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

KAT YÜKSEKLİKLERİ YENİDEN

AYARLANMALI; KENTSEL DÖNÜŞÜM KENDİLİĞİNDEN BAŞLATILMALI

Başkan Ercengiz son olarak sözlerine, “bazı mahallerimizde kat yükseklikleri yeniden düzenlenerek kentsel dönüşümün kendiliğinden başlaması sağlayacağız. Bu nedenlerden dolayı yeni bir imar revizyon planı şart” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir