Yeni hastane yer teslimi törenine sert eleştiri #EvdeKalBurdur

“Ayrımcılık yapıyorsunuz”; “Parti devleti kurmaya çalışıyorsunuz”

Yaklaşık bir yıl önce 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde ihale edilerek müteahhidine levhası bile çaktırılan, ardından seçim bitince ihalenin feshedildiği açıklanan yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin yeniden ihaleye çıkması ve yer teslimi yapılmasının bir AK Parti şovuna dönüştürülmesine CHP İl Başkanından sert eleştiri

Yazılı bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbıyık, AK Partililerin yeni Burdur Devlet Hastanesi inşaatı için yer teslimi yapmasına, yer teslimi törenine CHP Milletvekili Mehmet Göker’i ve ilin Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i davet etmemelerini sert bir şekilde eleştirdi.  Başkan Akbulut, “bu zor dönemde (…) birlik ve beraberlik naraları atıyorsunuz” ama tutumunuz “vatandaşı kutuplaştıran (…) kendi görüşlerinden olmayanları dışlayan parti devleti kurma çabası içindesiniz” dedi.

İşte o açıklama!

“Kıymetli Burdur kamuoyu;

Hastane yer teslimi yapılıyorken ilin seçilmiş Milletvekili Mehmet Göker’e ve yine seçilmiş Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’ e haber verilmemesi siyasi nezaketsizliktir. İlimizin mülki amiri konumunda olan, tüm siyasi partilere eşit mesafede olması gereken çok saygıdeğer Sayın VALİMİZ yanına AKP il başkanını, AKP vekillerini, AKP’li il genel meclisi Başkanını, Merkez ilçe başkanını ve AKP yöneticilerini alıyor ama ilin diğer milletvekiline ve ilin seçilmiş Belediye Başkanına haber vermeye veya davet etmeye gereksinim duymuyor. Bu olayın sebebinin Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımızın partimizden seçilmiş olmaları herkesin malumudur. Şimdi her zor dönemde halkın karşısına çıkıp birlik ve beraberlik naraları atanlara sormak istiyorum. Birlik ve beraberlik anlayışınızı tüm ilimizi ilgilendiren konularda bizler niye görmüyoruz? Bu yapılacak olan hastane için harcanacak parada CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ne gönül vermiş, oy vermiş vatandaşların vergileri yok mudur da temsilcilerini, seçilmişlerini yok saymaktasınız.

“Yakın zamanda 100. yılına ulaşacağımız TÜRKİYE CUMHURİYETİ birçok iktidarlar görmüş hiçbir dönem böylesine vatandaşlarını kutuplaştıran, kendi görüşlerinden olmayanları dışlayan PARTİ DEVLETİ kurma çabası içinde olan bir hükümet görmemiştir. Böylesi bir ortama zemin hazırlayan sayın vali ve AKP yöneticileri şunu unutmamalıdır ki bu ülkede yapılan tüm yatırımlar hiçbir iktidar yetkilisinin kendi parasıyla değil 83 Milyon nüfusuyla tüm halkın verdiği vergilerle karşılanmaktadır.”

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’den de cevap gecikmedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Başkan Mengi, “tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz” diyerek yarın detaylı cevap vereceğini belirtti.

Pandeminin çıktığı günden bu yana sürekli ahlaksızca saldırdınız ama sabırda bir yere kadar, Sayın CHP il Başkanı;

“Tarlada izi olmayanın, Harmanda YÜZÜ OLMAZ”

Tabi Yüzsüz abin seni öne sürüyor, Cumhurbaşkanımızın ve #AKParti Hükümetimizin dev yatırımı olan yeni hastanemizin yapılmaması için 40 takla atan yüzsüz abin yüzünden hastanemizin gecikmesini sana yarın detaylı olarak cevap vereceğim…

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir