Başkanların sosyal medya savaşları #EvdeKalBurdur

Kılıçlar öyle bir çekildi ki!

Salgın günlerinde biraz yatışmış görünen gerilim yeni hastane yer teslim törenini binaen aniden yükselişe geçti. Ağızların zembereği boşandı; iki taraf da karşıdaki altedebilmek ve rencide edebilmek için ağzına geleni söylüyor.

Dün AK Parti milletvekilleri, Burdur Valisi, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve yöneticiler, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık yeni Devlet Hastanesinin inşaatı için yer teslim töreni yaptılar.

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbıyık törene CHP Milletvekili Mehmet Göker ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in çağrılmamasını eleştiren zehir zemberek bir açıklama yaptı.

Başkan Akbulut, lafa gelince durmadan birlik ve beraberlikten söz ettiklerini, ancak icraatta halkı ayrıştırdıklarını, kutuplaştırdıklarını ve “parti devleti” kurma çabaları içinde olduklarını ileri sürdü.

Volkan Mengi’den cevap gecikmedi.

Başkan Mengi açtı ağzını yumdu gözünü.

Salgın günlerinde durmadan “ahlaksızca” saldırıp durduklarını, “sabrın da bir sonu olduğu”nu, “tarlada iz(lerinin) olmadığı”nı, bu sebeple “harmanda yüzü(lerinin) olmayacağı”nı, Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i kastederek, yeni hastanenin “yapılmaması için 40 takla atan yüzsüz abi(sinin) yüzünden hastanenin (nasıl) geciktiği”ni anlatmak için yarın cevabını vereceğini belirtti.

Volkan Mengi

Pandeminin çıktığı günden bu yana sürekli ahlaksızca saldırdınız ama sabırda bir yere kadar, Sayın CHP il Başkanı;

“Tarlada izi olmayanın, Harmanda YÜZÜ OLMAZ”

Tabi Yüzsüz abin seni öne sürüyor, Cumhurbaşkanımızın ve #AKParti Hükümetimizin dev yatırımı olan yeni hastanemizin yapılmaması için 40 takla atan yüzsüz abin yüzünden hastanemizin gecikmesini sana yarın detaylı olarak cevap vereceğim…

Yay gibi gerilmiş bekleyen Başkan Akbulut ise cevabı şak diye yapıştırdı.

Kendisini “ahlaksızlık”la suçlayan AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’ye, CHP İl başkanı İzzet Akbulut, kendi ahlakının “zekâtı”nı verse “bir ömür boyu” idare edebileceklerini söyledi.

“Yüzsüz abi”nin kim olduğunu soran Başkan Akbulut, “açıkça, mertçe, yüreğin yetiyorsa söyle” dedi.

İzzet Akbulut

Çok şükür sahip olduğumuz ahlakın zekâtını size versek sizlere bir ömür boyu yeter o ayrı konu da. Yüzsüz abin diye hitap ettiğin kim açıkça, mertçe, yüreğin yetiyor ise yaz da bilelim. Beni kendinle karıştırma. Biz de İL Başkanlığı önüne verilen kâğıtları basına vermekle yapılmaz. İl Başkanı Genel Başkanı temsil eder kimse oraya buraya süremez. Varsa bildiğin bir şey yarını bekleme çık açıkla. Yoksa abin hazırlayıp sana mı verecek, onu mu bekliyorsun?

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir