Yeni neslin hali perişanı

ATV’de yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun yönettiği Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada yeni neslin hali perişanı milletin içini acıttı. Son zamanlarda sık sık yaşanan benzeri olaylarda eğitimin yetiştirdiği cahillerle yeni neslin hali perişanına ayna tuttu.

ATV’de yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun yönettiği Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada son dönemde sıkça rastlanan olaylardan biri cereyan ederek seyircileri şaşkına çevirdi. Mehtap isimli yarışmacı, cevap seçenekleri omurilik soğanı, omurilik turpu, omurilik sarımsağı ve omurilik brokolisi olan “Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır” sorusunu bilemeyince joker hakkını kullanarak aile hekimi olan bir doktor arkadaşını aradı. Soruyu ve cevapları birkaç okuyan kadın yarışmacı, doktordan “omurilik sarımsağı” cevabını alınca kendisinin de bunu düşündüğünü belirterek bu şıkkı seçti. Soruyu yanlış cevaplayan ve “omurilik soğanı”nı bilemeyerek yarışmacı kadının elenmesine neden olan doktor şaşkınlık yarattı.

Cevaba epeyce şaşıran programın sunucusu İmirzalıoğlu, durumu kurtarmaya çalıştı. Yarışmacı bayana “Ali Bey doktordu değil mi Mehtap Hanım, hangi bölüm?” gibi sorular sordu. Ardından da “Acaba Ali Beyin kafası mı karıştı diye düşünüyorum. Ali beyin bu sorunun cevabını bildiğinden eminim. Heyecandan karıştırdığını düşünüyorum, düşünmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Olay, ilk ve son olay değildi.

Son zamanlarda bunun gibi yarışmalarda en basit soruları bilemeyen birçok yarışmacı ortaya çıktı.

Toplum eğitim sisteminin zırcahil yetiştirdiği insanlarla dolup taştı.

Bir yandan çalınan FETÖ sorularıyla okuyup mezun olan birçok insan topluma karıştı.

Bunların içinde üniversitelerde hoca olanlar, orduda general olanlar, poliste komiser olanların neler yaptığını 15 Temmuz gecesi yaşadık.

“bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatan ya da esaret ve sefalete terk eden” eğitimin içler acısına şahit olduk, oluyoruz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir